poster
embleme The XXVth SUMMER GAMES torch
Mascot
basque pelota trinquet Pelota
July 25 09h00 Men's Paleta court 36 m classifying round
10h00 Men's Pala corta court 36 m classifying round
11h00 Men's Hand single court 36 m classifying round
12h00 Men's Hand double court 36 m classifying round
July 26 09h00 Men's Trinquet Hand doubles classifying round
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber classifying round
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball classifying round
12h00 Women's Frontenis court 30 m classifying round
13h00 Men's Frontenis court 30 m classifying round
16h00 Men's Paleta court 36 m classifying round
17h00 Men's Pala corta court 36 m classifying round
18h00 Men's Hand single court 36 m classifying round
19h00 Men's Hand double court 36 m classifying round
21h00 Men's Cesta punta long court classifying round
22h00 Men's Cesta punta long court classifying round
July 27 09h00 Men's Trinquet Hand doubles classifying round
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber classifying round
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball classifying round
12h00 Women's Frontenis court 30 m classifying round
13h00 Men's Frontenis court 30 m classifying round
16h00 Men's Paleta court 36 m classifying round
17h00 Men's Pala corta court 36 m classifying round
18h00 Men's Hand single court 36 m classifying round
19h00 Men's Hand double court 36 m classifying round
21h00 Men's Cesta punta long court classifying round
22h00 Men's Cesta punta long court classifying round
July 28 09h00 Men's Trinquet Hand doubles classifying round
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber classifying round
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball classifying round
12h00 Women's Frontenis court 30 m classifying round
13h00 Men's Frontenis court 30 m classifying round
16h00 Men's Paleta court 36 m classifying round
17h00 Men's Pala corta court 36 m classifying round
18h00 Men's Hand single court 36 m classifying round
19h00 Men's Hand double court 36 m classifying round
21h00 Men's Cesta punta long court classifying round
22h00 Men's Cesta punta long court classifying round
July 29 09h00 Men's Trinquet Hand doubles classifying round
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber classifying round
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball classifying round
12h00 Women's Frontenis court 30 m classifying round
13h00 Men's Frontenis court 30 m classifying round
16h00 Men's Paleta court 36 m classifying round
17h00 Men's Pala corta court 36 m classifying round
18h00 Men's Hand single court 36 m classifying round
19h00 Men's Hand double court 36 m classifying round
21h00 Men's Cesta punta long court classifying round
22h00 Men's Cesta punta long court classifying round
July 30 09h00 Men's Trinquet Hand doubles classifying round
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber classifying round
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball classifying round
12h00 Women's Frontenis court 30 m classifying round
13h00 Men's Frontenis court 30 m classifying round
16h00 Men's Paleta court 36 m classifying round
17h00 Men's Pala corta court 36 m classifying round
18h00 Men's Hand single court 36 m classifying round
19h00 Men's Hand double court 36 m classifying round
20h00 Men's Cesta punta long court classifying round
22h00 Men's Cesta punta long court classifying round
July 31 09h00 Men's Trinquet Hand doubles classifying round
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber classifying round
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball classifying round
12h00 Women's Frontenis court 30 m classifying round
13h00 Men's Frontenis court 30 m classifying round
16h00 Men's Paleta court 36 m classifying round
17h00 Men's Pala corta court 36 m classifying round
18h00 Men's Hand single court 36 m classifying round
19h00 Men's Hand double court 36 m classifying round
21h00 Men's Cesta punta long court classifying round
22h00 Men's Cesta punta long court classifying round
August 1st 11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball Semifinal: Argentina - Uruguay
12h00 Women's Frontenis court 30 m Semifinal: Mexico - Cuba
13h00 Men's Frontenis court 30 m Semifinal: Mexico - Cuba
16h00 Men's Paleta court 36 m Semifinal: Spain - Argentina
17h00 Men's Pala corta court 36 m Semifinal: Spain - Cuba
18h00 Men's Hand single court 36 m Semifinal: Spain - Cuba
19h00 Men's Hand double court 36 m Semifinal: Spain - Venezuela
August 2 09h00 Men's Trinquet Hand doubles Semifinal: Spain - Cuba
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber Semifinal: Argentina - Spain
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball Semifinal: France - Spain
12h00 Women's Frontenis court 30 m Semifinal: Spain - France
13h00 Men's Frontenis court 30 m Semifinal: Spain - Argentina
16h00 Men's Paleta court 36 m Semifinal: Mexico - France
17h00 Men's Pala corta court 36 m Semifinal: France - Mexico
18h00 Men's Hand single court 36 m Semifinal: France - Mexico
19h00 Men's Hand double court 36 m Semifinal: France - Mexico
21h00 Men's Cesta punta long court Semifinal: France - Mexico
22h00 Men's Cesta punta long court Semifinal: Spain - Philippines
August 3 09h00 Men's Trinquet Hand doubles Semifinal: France - Mexico
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber Semifinal: France - Uruguay
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball Bronze medal Match: Uruguay - France
12h00 Women's Frontenis court 30 m Bronze medal Match: Cuba - France
13h00 Men's Frontenis court 30 m Bronze medal Match: Cuba - Argentina
August 4 09h00 Men's Trinquet Hand doubles Bronze medal Match: Cuba - France
10h00 Men's Trinquet Palette-rubber Bronze medal Match: Spain - Uruguay
11h00 Men's Trinquet Paleta with leather ball Final: Argentina - Spain
12h15 Women's Frontenis court 30 m Final: Mexico - Spain
13h30 Men's Frontenis court 30 m Final: Mexico - Spain
16h00 Men's Paleta court 36 m Bronze medal Match: Argentina - France
17h00 Men's Pala corta court 36 m Bronze medal Match: Cuba - France
18h00 Men's Hand single court 36 m Bronze medal Match: Cuba - Mexico
19h00 Men's Hand double court 36 m Bronze medal Match: Venezuela - Mexico
21h00 Men's Cesta punta long court Bronze medal Match: Mexico - Philippines
22h00 Men's Cesta punta long court Final: Spain - France
August 5 09h00 Men's Trinquet Hand doubles Final: Spain - Mexico
10h15 Men's Trinquet Palette-rubber Final: Argentina - France
16h00 Men's Paleta court 36 m Final: Spain - Mexico
17h15 Men's Pala corta court 36 m Final: Spain - Mexico
18h30 Men's Hand single court 36 m Final: Spain - France
19h45 Men's Hand double court 36 m Final: Spain - France