Infos
The programme is complete
Ceremony
October 6 | 20h00 | Opening Ceremony | Obelisco De Buenos Aires | |
October 18 | 20h00 | Closing Ceremony | Youth Olympic Village |
Archery
October 12 | 10h00 | Men's recurve Classification round | Archery Range | |
October 13 | 09h00 | Mixed international round of 32 | Archery Range | |
October 14 | 09h00 | Mixed international round of 16 | Archery Range | |
October 14 | 14h00 | Mixed international Quarterfinals | Archery Range | |
October 14 | 15h12 | Mixed international Semifinals | Archery Range | |
October 14 | 15h53 | Mixed international Bronze Medal Match | Archery Range | |
October 14 | 16h11 | Mixed international Final | Archery Range | |
October 15 | 09h00 | Women's recurve round of 32 | Archery Range | |
October 15 | 09h28 | Men's recurve round of 32 | Archery Range | |
October 15 | 14h00 | Women's recurve round of 32 | Archery Range | |
October 15 | 14h28 | Men's recurve round of 32 | Archery Range | |
October 16 | 10h00 | Women's recurve round of 16 | Archery Range | |
October 16 | 14h00 | Women's recurve Quarterfinals | Archery Range | |
October 16 | 14h56 | Women's recurve Semifinals | Archery Range | |
October 16 | 15h30 | Women's recurve Bronze Medal Match | Archery Range | |
October 16 | 15h44 | Women's recurve Final | Archery Range | |
October 17 | 10h00 | Men's recurve round of 16 | Archery Range | |
October 17 | 14h00 | Men's recurve Quarterfinals | Archery Range | |
October 17 | 14h56 | Men's recurve Semifinals | Archery Range | |
October 17 | 15h30 | Men's recurve Bronze Medal Match | Archery Range | |
October 17 | 15h44 | Men's recurve Final | Archery Range |
Athletics
October 11 | 14h30 | Men's 5,000m race walk round 1 | Athletics Field | |
October 11 | 14h35 | Women's Discus throw round 1 | Athletics Field | |
October 11 | 14h40 | Women's Pole vault round 1 | Athletics Field | |
October 11 | 15h00 | Men's Hight jump round 1 | Athletics Field | |
October 11 | 15h05 | Women's 3,000 m / cross-country 3,000 m | Athletics Field | |
October 11 | 15h25 | Women's Long jump round 1 | Athletics Field | |
October 11 | 15h30 | Men's 3,000 m / cross-country 3,000 m round 1 | Athletics Field | |
October 11 | 15h55 | Women's 100 m hurdles round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 11 | 16h02 | Women's 100 m hurdles round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 11 | 16h09 | Women's 100 m hurdles round 1 - heat.3 | Athletics Field | |
October 11 | 16h15 | Men's Discus throw round 1 | Athletics Field | |
October 11 | 16h20 | Women's 800 m round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 11 | 16h28 | Women's 800 m round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 11 | 16h36 | Women's 800 m round 1 - heat 3 | Athletics Field | |
October 11 | 16h50 | Women's 400 m round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 11 | 16h57 | Women's 400 m round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 11 | 17h04 | Women's 400 m round 1 - heat 3 | Athletics Field | |
October 11 | 17h11 | Women's 400 m round 1 - heat 4 | Athletics Field | |
October 11 | 17h20 | Men's 400 m round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 11 | 17h27 | Men's 400 m round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 11 | 17h34 | Men's 400 m round 1 - heat 3 | Athletics Field | |
October 11 | 17h41 | Men's 400 m round 1 - heat 4 | Athletics Field | |
October 12 | 14h30 | Women's 5,000 m walk round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 14h40 | Women's Hammer throw round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 14h45 | Men's Shot put round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 15h05 | Women's High jump round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 15h10 | Men's 2,000 steeple-chase / cross-country 2,000 m round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 15h20 | Men's Long jump round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 15h25 | Women's 2,000 steeple-chase / cross-country 2,000 m round 1 steeple | Athletics Field | |
October 12 | 15h40 | Women's 1,500 m / Cross-Country 1,500 m round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 12 | 15h50 | Women's 1,500 m / Cross-Country 1,500 m round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 12 | 16h00 | Men's 1,500 m / cross-country 1,500 m round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 12 | 16h10 | Men's 1,500 m / cross-country 1,500 m round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 12 | 16h20 | Men's Hammer throw round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 16h25 | Women's Shot put round 1 | Athletics Field | |
October 12 | 16h30 | Women's 100 m round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 12 | 16h37 | Women's 100 m round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 12 | 16h44 | Women's 100 m round 1 - heat 3 | Athletics Field | |
October 12 | 16h51 | Women's 100 m round 1 - heat 4 | Athletics Field | |
October 12 | 16h58 | Women's 100 m round 1 - heat 5 | Athletics Field | |
October 12 | 17h05 | Men's 100 m round 1 - heat 1 | Athletics Field | |
October 12 | 17h12 | Men's 100 m round 1 - heat 2 | Athletics Field | |
October 12 | 17h19 | Men's 100 m round 1 - heat 3 | Athletics Field | |
October 12 | 17h26 | Men's 100 m round 1 - heat 4 | Athletics Field | |
October 12 | 17h33 | Men's 100 m round 1 - heat 5 | Athletics Field | |
October 13 | 17h15 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 1 | Athletics Field | |
October 13 | 17h22 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 2 | Athletics Field | |
October 13 | 17h29 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 3 | Athletics Field | |
October 15 | 10h00 | Men's cross country | Athletics Field | |
October 15 | 10h00 | Men's 3,000 m / cross-country cross country | Athletics Field | |
October 15 | 10h30 | Women's cross country | Athletics Field | |
October 15 | 10h30 | Women's 3,000 m / cross-country cross country | Athletics Field | |
October 15 | 14h00 | Men's Shot put round 2 | Athletics Field | |
October 15 | 14h05 | Women's Hammer throw round 2 | Athletics Field | |
October 15 | 14h20 | Women's High jump round 2 | Athletics Field | |
October 15 | 14h30 | Men's 5,000m race walk round 2 | Athletics Field | |
October 15 | 15h10 | Men's Long jump round 2 | Athletics Field | |
October 15 | 15h20 | Men's 800 m round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 15 | 15h30 | Men's 800 m round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 15 | 15h40 | Men's 800 m round 2, heat 3 | Athletics Field | |
October 15 | 16h00 | Men's Hammer throw round 2 | Athletics Field | |
October 15 | 16h05 | Women's 100 m round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 15 | 16h15 | Women's 100 m round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 15 | 16h25 | Women's 100 m round 2, heat 3 | Athletics Field | |
October 15 | 16h32 | Women's 100 m round 2, heat 4 | Athletics Field | |
October 15 | 16h39 | Women's 100 m round 2, heat 5 | Athletics Field | |
October 15 | 16h50 | Women's Shot put round 2 | Athletics Field | |
October 15 | 16h55 | Men's 100 m round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 15 | 17h05 | Men's 100 m round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 15 | 17h12 | Men's 100 m round 2, heat 3 | Athletics Field | |
October 15 | 17h19 | Men's 100 m round 2, heat 4 | Athletics Field | |
October 15 | 17h26 | Men's 100 m round 2, heat 5 | Athletics Field | |
October 16 | 14h00 | Men's Pole vault round 2 | Athletics Field | |
October 16 | 14h05 | Men's Triple jump round 2 | Athletics Field | |
October 16 | 14h10 | Women's Javelin throw round 2 | Athletics Field | |
October 16 | 14h15 | Women's 400 m hurdles round 2 | Athletics Field | |
October 16 | 14h55 | Women's 400 m hurdles round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 16 | 15h05 | Women's 400 m hurdles round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 16 | 15h15 | Women's 400 m hurdles round 2, heat 3 | Athletics Field | |
October 16 | 15h40 | Men's 400 m hurdles round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 16 | 15h50 | Men's 400 m hurdles round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 16 | 16h05 | Men's 200 m round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 16 | 16h15 | Men's 200 m round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 16 | 16h21 | Women's Triple jump round 2 | Athletics Field | |
October 16 | 16h25 | Men's 200 m round 2, heat 3 | Athletics Field | |
October 16 | 16h40 | Women's 200 m round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 16 | 16h46 | Men's Javelin Throw round 2 | Athletics Field | |
October 16 | 16h50 | Women's 200 m round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 16 | 17h00 | Women's 200 m round 2, heat 3 | Athletics Field | |
October 16 | 17h15 | Men's 110 m hurdles round 2, heat 1 | Athletics Field | |
October 16 | 17h25 | Men's 110 m hurdles round 2, heat 2 | Athletics Field | |
October 16 | 17h35 | Men's 110 m hurdles round 2, heat 3 | Athletics Field |
Badminton
October 7 | 09h00 | Men's Group A | Badminton Arena | |
October 7 | 09h00 | Women's Group E | Badminton Arena | |
October 7 | 09h00 | Women's Group H | Badminton Arena | |
October 7 | 09h35 | Men's Group C | Badminton Arena | |
October 7 | 09h35 | Men's Group D | Badminton Arena | |
October 7 | 10h10 | Men's Group C | Badminton Arena | |
October 7 | 10h10 | Women's Group F | Badminton Arena | |
October 7 | 10h10 | Women's Group H | Badminton Arena | |
October 7 | 10h45 | Men's Group B | Badminton Arena | |
October 7 | 10h45 | Women's Group D | Badminton Arena | |
October 7 | 10h45 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 7 | 11h20 | Men's Group B | Badminton Arena | |
October 7 | 11h20 | Women's Group G | Badminton Arena | |
October 7 | 11h20 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 7 | 11h55 | Women's Group F | Badminton Arena | |
October 7 | 13h30 | Women's Group D | Badminton Arena | |
October 7 | 13h30 | Men's Group E | Badminton Arena | |
October 7 | 13h30 | Men's Group F | Badminton Arena | |
October 7 | 14h05 | Women's Group C | Badminton Arena | |
October 7 | 14h05 | Men's Group E | Badminton Arena | |
October 7 | 14h40 | Women's Group B | Badminton Arena | |
October 7 | 14h40 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 7 | 14h40 | Men's Group H | Badminton Arena | |
October 7 | 15h15 | Women's Group A | Badminton Arena | |
October 7 | 15h15 | Men's Group F | Badminton Arena | |
October 7 | 15h50 | Women's Group D | Badminton Arena | |
October 7 | 15h50 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 7 | 15h50 | Men's Group H | Badminton Arena | |
October 7 | 18h00 | Mixed Relay Group A | Badminton Arena | |
October 7 | 18h00 | Mixed Relay Group A | Badminton Arena | |
October 7 | 18h00 | Mixed Relay Group B | Badminton Arena | |
October 7 | 18h00 | Mixed Relay Group B | Badminton Arena | |
October 7 | 19h30 | Mixed Relay Group A | Badminton Arena | |
October 7 | 19h30 | Mixed Relay Group A | Badminton Arena | |
October 7 | 19h30 | Mixed Relay Group B | Badminton Arena | |
October 7 | 19h30 | Mixed Relay Group B | Badminton Arena | |
October 8 | 09h00 | Men's Group B | Badminton Arena | |
October 8 | 09h00 | Women's Group F | Badminton Arena | |
October 8 | 09h35 | Men's Group C | Badminton Arena | |
October 8 | 09h35 | Women's Group E | Badminton Arena | |
October 8 | 09h35 | Women's Group H | Badminton Arena | |
October 8 | 10h10 | Men's Group A | Badminton Arena | |
October 8 | 10h10 | Men's Group D | Badminton Arena | |
October 8 | 10h10 | Women's Group E | Badminton Arena | |
October 8 | 10h45 | Men's Group A | Badminton Arena | |
October 8 | 10h45 | Women's Group F | Badminton Arena | |
October 8 | 10h45 | Women's Group G | Badminton Arena | |
October 8 | 11h20 | Men's Group C | Badminton Arena | |
October 8 | 11h20 | Men's Group D | Badminton Arena | |
October 8 | 11h20 | Women's Group G | Badminton Arena | |
October 8 | 11h55 | Women's Group H | Badminton Arena | |
October 8 | 13h30 | Women's Group B | Badminton Arena | |
October 8 | 13h30 | Men's Group E | Badminton Arena | |
October 8 | 13h30 | Men's Group F | Badminton Arena | |
October 8 | 14h05 | Women's Group A | Badminton Arena | |
October 8 | 14h05 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 8 | 14h40 | Women's Group D | Badminton Arena | |
October 8 | 14h40 | Men's Group F | Badminton Arena | |
October 8 | 14h40 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 8 | 15h15 | Women's Group C | Badminton Arena | |
October 8 | 15h15 | Women's Group D | Badminton Arena | |
October 8 | 15h15 | Men's Group H | Badminton Arena | |
October 8 | 15h50 | Women's Group C | Badminton Arena | |
October 8 | 15h50 | Men's Group E | Badminton Arena | |
October 8 | 15h50 | Men's Group H | Badminton Arena | |
October 8 | 18h00 | Mixed Relay Group A | Badminton Arena | |
October 8 | 18h00 | Mixed Relay Group A | Badminton Arena | |
October 8 | 18h00 | Mixed Relay Group B | Badminton Arena | |
October 8 | 18h00 | Mixed Relay Group B | Badminton Arena | |
October 8 | 19h30 | Mixed Relay Group A | Badminton Arena | |
October 8 | 19h30 | Mixed Relay Group B | Badminton Arena | |
October 9 | 09h00 | Men's Group A | Badminton Arena | |
October 9 | 09h00 | Men's Group B | Badminton Arena | |
October 9 | 09h00 | Women's Group F | Badminton Arena | |
October 9 | 09h35 | Men's Group D | Badminton Arena | |
October 9 | 09h35 | Women's Group E | Badminton Arena | |
October 9 | 10h10 | Men's Group C | Badminton Arena | |
October 9 | 10h10 | Men's Group D | Badminton Arena | |
October 9 | 10h10 | Women's Group G | Badminton Arena | |
October 9 | 10h45 | Men's Group A | Badminton Arena | |
October 9 | 10h45 | Women's Group F | Badminton Arena | |
October 9 | 10h45 | Women's Group G | Badminton Arena | |
October 9 | 11h20 | Men's Group B | Badminton Arena | |
October 9 | 11h20 | Men's Group C | Badminton Arena | |
October 9 | 11h20 | Women's Group H | Badminton Arena | |
October 9 | 11h55 | Women's Group H | Badminton Arena | |
October 9 | 13h30 | Women's Group A | Badminton Arena | |
October 9 | 13h30 | Women's Group D | Badminton Arena | |
October 9 | 13h30 | Men's Group E | Badminton Arena | |
October 9 | 14h05 | Women's Group B | Badminton Arena | |
October 9 | 14h05 | Men's Group F | Badminton Arena | |
October 9 | 14h05 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 9 | 14h40 | Women's Group A | Badminton Arena | |
October 9 | 14h40 | Women's Group C | Badminton Arena | |
October 9 | 14h40 | Men's Group H | Badminton Arena | |
October 9 | 15h15 | Women's Group D | Badminton Arena | |
October 9 | 15h15 | Men's Group E | Badminton Arena | |
October 9 | 15h15 | Men's Group F | Badminton Arena | |
October 9 | 15h50 | Women's Group C | Badminton Arena | |
October 9 | 15h50 | Men's Group G | Badminton Arena | |
October 9 | 15h50 | Men's Group H | Badminton Arena | |
October 9 | 18h00 | Mixed Doubles Group A | Badminton Arena | |
October 9 | 18h00 | Mixed Doubles Group B | Badminton Arena | |
October 9 | 19h30 | Mixed Doubles Group A | Badminton Arena | |
October 9 | 19h30 | Mixed Doubles Group B | Badminton Arena | |
October 10 | 14h00 | Women's Quaterfinals | Badminton Arena | |
October 10 | 14h00 | Men's Quaterfinals | Badminton Arena | |
October 10 | 18h00 | Mixed Relay Quaterfinals | Badminton Arena | |
October 11 | 12h00 | Women's Semifinals | Badminton Arena | |
October 11 | 12h50 | Men's Semifinals | Badminton Arena | |
October 11 | 13h40 | Women's Semifinals | Badminton Arena | |
October 11 | 14h30 | Men's Semifinals | Badminton Arena | |
October 11 | 18h00 | Mixed Relay Semifinals | Badminton Arena | |
October 11 | 19h30 | Mixed Relay Semifinals | Badminton Arena | |
October 12 | 11h00 | Men's Bronze Medal Match | Badminton Arena | |
October 12 | 11h50 | Women's Bronze Medal Match | Badminton Arena | |
October 12 | 13h30 | Mixed Relay Bronze Medal Match | Badminton Arena | |
October 12 | 15h30 | Men's Final | Badminton Arena | |
October 12 | 17h00 | Women's Final | Badminton Arena | |
October 12 | 19h00 | Mixed Relay Final | Badminton Arena |
Basket-ball
October 7 | 09h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Mongolia - Estonia | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 09h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Russian Federation - United States of America | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Hungary - Islamic Republic of iran | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 10h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Romania - Germany | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 11h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Argentina - Estonia | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 11h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: United States of America - Mongolia | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 12h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: China- Hungary | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 12h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Islamic Republic of iran - Romania | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 13h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Russian Federation - Argentina | Pma - Field Of Play | |
October 7 | 13h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: China- Germany | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 09h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Andorra - New Zealand | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 09h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Venezuela -Brazil | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Venezuela - United States of America | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 10h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Sri Lanka - Egypt | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 11h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Ukraine - Andorra | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 11h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: New Zealand - Venezuela | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 12h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Ukraine - Venezuela | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 12h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: United States of America - Sri Lanka | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 13h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Ukraine - Brazil | Pma - Field Of Play | |
October 8 | 13h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Ukraine - Egypt | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 09h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Slovenia - Georgia | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 09h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Jordan _ Turkmenistan | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Indonesia - Mexico | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 10h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Andorre - France | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 11h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group A: China - Slovenia | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 11h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Georgia - Jordan | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 12h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Argentina - Indonesia | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 12h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Andorra - Mexico | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 13h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group A: China - Turkmenistan | Pma - Field Of Play | |
October 9 | 13h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group C: France - Argentina | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 09h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Latvia - Belgium | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 09h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Kazakhstan - Kyrgyzstan | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Netherlands - Australia | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 10h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Czech Republic - Spain | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 11h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Italy - Latvia | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 11h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Belgium - Kazakhstan | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 12h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Estonia - Netherlands | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 12h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Australia - Czech Republic | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 13h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Italy - Kyrgyzstan | Pma - Field Of Play | |
October 10 | 13h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Estonia - Spain | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Germany - Islamic Republic of Iran | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 10h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Romania - China | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 11h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Mongolia - Russian Federation | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 11h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Estonia - United States of America | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 12h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Germany - Hungary | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 12h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Islamic Republic of Iran - China | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 13h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Argentina - Mongolia | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 13h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Estonia - Russian Federation | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 14h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group A: Hungary - Romanie | Pma - Field Of Play | |
October 11 | 14h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group C: United States of America - Argentina | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Sri Lanka - Ukraine | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 10h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Egypt - United States of America | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 11h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Venezuela - Ukraine | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 11h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Brazil - New Zealand | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 12h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Venezuela - Ski Lanka | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 12h30 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: United States of America - Ukraine | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 13h00 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Andorra - Venezuela | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 13h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: New Zealand - Ukraine | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 14h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Egypt - Venezuela | Pma - Field Of Play | |
October 12 | 14h30 | Men's 3 x 3 Preliminary Round - group B: Brazil - Andorra | Pma - Field Of Play | |
October 13 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group C: Indonesia - Andorra | Pma - Field Of Play | |
October 14 | 10h00 | Women's 3 x 3 Preliminary Round - group D: Czech Republic - Estonia | Pma - Field Of Play | |
October 15 | 13h30 | Women's shoot-out contest qualification | Pma - Field Of Play | |
October 15 | 14h10 | Women's shoot-out contest Final | Pma - Field Of Play | |
October 15 | 14h30 | Men's dunk contest qualification | Pma - Field Of Play | |
October 15 | 15h05 | Men's dunk contest Semifinals | Pma - Field Of Play | |
October 15 | 15h30 | Men's dunk contest Ffinal | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 12h00 | Women's 3 x 3 Quarterfinal: Hungary - France | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 12h25 | Women's 3 x 3 Quarterfinal: Australia - Ukraine | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 12h50 | Men's 3 x 3 Quarterfinal: Slovenia - Russian Federation | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 13h15 | Men's 3 x 3 Quarterfinal: Ukraine - Italy | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 15h00 | Women's 3 x 3 Quarterfinal: United States of America - Netherlands | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 15h25 | Women's 3 x 3 Quarterfinal: Argentina - China | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 15h50 | Men's 3 x 3 Quarterfinal: Belgium - Brazil | Pma - Field Of Play | |
October 16 | 16h15 | Men's 3 x 3 Quarterfinal: Argentina - Georgia | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 11h00 | Women's 3 x 3 Semifinal: France - Australia | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 11h25 | Women's 3 x 3 Semifinal: United States of America - China | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 11h50 | Men's 3 x 3 Semifinal: Slovenia - Belgium | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 12h15 | Men's 3 x 3 Semifinal: Ukraine - Argentina | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 12h40 | Women's 3 x 3 Bronze Medal Match: Australia - China | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 13h05 | Men's 3 x 3 Bronze Medal Match: Slovakia - Ukraine | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 13h30 | Women's 3 x 3 Final: France - United States of America | Pma - Field Of Play | |
October 17 | 13h55 | Men's 3 x 3 Final: Belgium - Argentina | Pma - Field Of Play |
Beach Handball
October 8 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Argentina - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Netherlands - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Venezuela -Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Argentina - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Italy - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Portugal - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 8 | 11h40 | Women's Preliminary, group A: Chinese Tapei - Russian Federation | Beach Handball Arena | |
October 8 | 11h40 | Women's Preliminary, group A: Croatia - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 8 | 11h40 | Women's Preliminary, group A: Hungary - American Samoa | Beach Handball Arena | |
October 8 | 12h30 | Men's Preliminary, group A: Chinese Tapei - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 8 | 12h30 | Men's Preliminary, group A: Spain - Thailand | Beach Handball Arena | |
October 8 | 12h30 | Men's Preliminary, group A: Venezuela - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 8 | 14h30 | Women's Preliminary, group B: Hong Kong - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 8 | 14h30 | Women's Preliminary, group B: Paraguay - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 8 | 14h30 | Women's Preliminary, group B: Turkey - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 8 | 15h20 | Men's Preliminary, group B: Croatia - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 8 | 15h20 | Men's Preliminary, group B: Mauritius - Italy | Beach Handball Arena | |
October 8 | 15h20 | Men's Preliminary, group B: Paraguay - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 8 | 16h10 | Women's Preliminary, group A: American Samoa - Chinese Tapei | Beach Handball Arena | |
October 8 | 16h10 | Women's Preliminary, group A: Mauritius - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 8 | 16h10 | Women's Preliminary, group A: Russian Federation - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 8 | 17h00 | Men's Preliminary, group A: Hungary - Chinese Tapei | Beach Handball Arena | |
October 8 | 17h00 | Men's Preliminary, group A: Thailand - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 8 | 17h00 | Men's Preliminary, group A: Uruguay - Spain | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Round Group A: Spain - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Round Group A: Thailand - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Round Group A: Venezuela - Chinese Taipei | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h50 | Women's Preliminary Round Group A: American Samoa - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h50 | Women's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h50 | Women's Preliminary Round Group A: Hungary - Russian Federation | Beach Handball Arena | |
October 9 | 11h40 | Men's Preliminary Round Group A: Argentina - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 9 | 11h40 | Men's Preliminary Round Group A: Italia - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 9 | 11h40 | Men's Preliminary Round Group A: Paraguay - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 12h30 | Women's Preliminary Round Group B: Argentina - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 9 | 12h30 | Women's Preliminary Round Group B: Netherlands - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 9 | 12h30 | Women's Preliminary Round Group B: Paraguay - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 9 | 14h30 | Men's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Spain | Beach Handball Arena | |
October 9 | 14h30 | Men's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Spain | Beach Handball Arena | |
October 9 | 14h30 | Men's Preliminary Round Group A: Venezuela - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 15h20 | Women's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 15h20 | Women's Preliminary Round Group A: Croatia - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 9 | 15h20 | Women's Preliminary Round Group A: Russian Federation - American Samoa | Beach Handball Arena | |
October 9 | 16h10 | Men's Preliminary Round Group A: Argentina - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 16h10 | Men's Preliminary Round Group A: Croatia - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 16h10 | Men's Preliminary Round Group A: Portugal - Italy | Beach Handball Arena | |
October 9 | 17h00 | Women's Preliminary Round Group B: Argentina - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 9 | 17h00 | Women's Preliminary Round Group B: Turkey - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 17h00 | Women's Preliminary Round Group B: Venezuela - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Hong Kong - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Netherlands - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Venezuela - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Italy - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Mauritius - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Portugal - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 10 | 11h40 | Women's Preliminary, group B: Croatie - American Samoa | Beach Handball Arena | |
October 10 | 11h40 | Women's Preliminary, group B: Hungary - Chinese Taipei | Beach Handball Arena | |
October 10 | 11h40 | Women's Preliminary, group B: Mauritius - Russian Federation | Beach Handball Arena | |
October 10 | 12h30 | Men's Preliminary, group B: Chinese Taipei - Thaïland | Beach Handball Arena | |
October 10 | 12h30 | Men's Preliminary, group B: Spain - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 10 | 12h30 | Men's Preliminary, group B: Uruguay - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h00 | Women's Consolation round: Russian Federaton - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h00 | Women's Main round: Croatia - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h00 | Women's Main round: Hungary - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h50 | Women's Consolation round: American Samoa - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h50 | Women's Consolation round: Mauritius - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h50 | Women's Main round: Chinese Taipei - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 11 | 11h40 | Men's Consolation round: Venezuela - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 11h40 | Men's Main round: Hungary - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 11 | 11h40 | Men's Main round: Spain - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 11 | 12h30 | Men's Consolation round: Chinese Taipei - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 11 | 12h30 | Men's Consolation round: Uruguay - Italy | Beach Handball Arena | |
October 11 | 12h30 | Men's Main round: Thailand - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 11 | 14h30 | Women's Consolation round: Russian Federation - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 11 | 14h30 | Women's Main round: Chinese Taipei - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 14h30 | Women's Main round: Hungary - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 11 | 15h20 | Women's Consolation round: American Samoa - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 11 | 15h20 | Women's Consolation round: Mauritius - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 11 | 15h20 | Women's Main round: Croatia - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 11 | 16h10 | Men's Consolation round: Venezuela - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 11 | 16h10 | Men's Main round: Hungary - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 11 | 16h10 | Men's Main round: Thailand - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 11 | 17h00 | Men's Consolation round: Chinese Taipei - Italy | Beach Handball Arena | |
October 11 | 17h00 | Men's Consolation round: Uruguay - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 17h00 | Men's Main round: Spain - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h00 | Women's Consolation round: American Samoa - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h00 | Women's Consolation round: Mauritius - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h00 | Women's Main round: Croatia - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h50 | Men's Consolation round: Russian Federation - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h50 | Men's Consolation round: Venezuela - Italy | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h50 | Men's Main round: Spain - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 12 | 11h40 | Men's Consolation round: Chinese Taipei - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 12 | 11h40 | Men's Consolation round: Uruguay - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 12 | 11h40 | Women's Main round: Chinese Taipei - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 12 | 12h30 | Men's Main round: Thailand - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 12 | 14h40 | Women's Main round: Hungary - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 12 | 15h20 | Women's placement match 11-12: American Samoa - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 12 | 15h20 | Women's placement match 9-10: Turkey - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 12 | 15h30 | Men's Main round: Hungary - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 12 | 16h10 | Women's classification 5th - 6th: Chinese Taipei - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 12 | 16h10 | Women's classification 7th - 8th: Russian Federation - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 12 | 16h10 | Men's placement match 11-12: Paragyay - Mauricius | Beach Handball Arena | |
October 12 | 17h00 | Men's classification 7th - 8th: Venezuela - Italy | Beach Handball Arena | |
October 12 | 17h00 | Men's placement match 5-6: Thaïland - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 12 | 17h00 | Men's placement match 9-10: Chinese Tapei - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 13 | 09h30 | Men's Semifinal: Argentina - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 13 | 11h10 | Women's Semifinal: Hungary - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 13 | 12h00 | Women's Semifinal: Netherlands - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 13 | 12h20 | Men's Semifinal: Spain - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 13 | 14h10 | Men's Bronze Medal Match: Argentine - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 13 | 15h00 | Women's Bronze Medal Match: Hungary - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 13 | 15h50 | Men's Final: Portugal - Spain | Beach Handball Arena | |
October 13 | 17h00 | Women's Final: Argentina - Croatia | Beach Handball Arena |
Beach Volley
October 7 | 09h00 | Men's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 09h00 | Women's Preliminary Match - Group H | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 10h00 | Men's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 10h00 | Women's Preliminary Match - Group H | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 11h00 | Women's Preliminary Match - Group E | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 11h00 | Men's Preliminary Match - Group F | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 12h00 | Women's Preliminary Match - Group E | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 12h00 | Men's Preliminary Match - Group F | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 13h00 | Men's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 13h00 | Women's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 14h00 | Men's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 14h00 | Women's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 15h00 | Women's Preliminary Match - Group A | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 7 | 15h00 | Men's Preliminary Match - Group B | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 09h00 | Women's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 09h00 | Women's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 09h00 | Men's Preliminary Match - Group H | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 10h00 | Women's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 10h00 | Men's Preliminary Match - Group H | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 11h00 | Men's Preliminary Match - Group E | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 11h00 | Women's Preliminary Match - Group F | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 13h00 | Women's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 13h00 | Men's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 15h00 | Men's Preliminary Match - Group A | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 8 | 15h00 | Women's Preliminary Match - Group B | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 09h00 | Men's Preliminary Match - Group B | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Match - Group B | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 10h00 | Women's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 11h00 | Men's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 11h00 | Women's Preliminary Match - Group E | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 12h00 | Men's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 12h00 | Women's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 13h00 | Men's Preliminary Match - Group F | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 13h00 | Women's Preliminary Match - Group H | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 15h00 | Women's Preliminary Match - Group E | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 15h00 | Men's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 16h00 | Women's Preliminary Match - Group A | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 9 | 16h00 | Men's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 09h00 | Women's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 09h00 | Men's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 10h00 | Women's Preliminary Match - Group D | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 10h00 | Men's Preliminary Match - Group F | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 11h00 | Women's Preliminary Match - Group A | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 11h00 | Men's Preliminary Match - Group B | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 12h00 | Men's Preliminary Match - Group B | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 12h00 | Women's Preliminary Match - Group H | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 13h00 | Men's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 13h00 | Women's Preliminary Match - Group E | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 14h00 | Men's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 14h00 | Women's Preliminary Match - Group E | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 15h00 | Men's Preliminary Match - Group F | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 15h00 | Women's Preliminary Match - Group H | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 16h00 | Women's Preliminary Match - Group A | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 11 | 16h00 | Men's Preliminary Match - Group G | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 12 | 09h00 | Women's Preliminary Match - Group C | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 13 | 09h00 | Women's round of 24 | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 14 | 09h00 | Women's round of 16 | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 14 | 09h00 | Men's round of 16 | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 15 | 09h00 | Men's Quaterfinals | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 15 | 11h00 | Women's Quaterfinals | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 16 | 10h00 | Women's Semifinal | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 16 | 15h00 | Men's Semifinal | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 17 | 10h00 | Women's Bronze Medal Match | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 17 | 11h30 | Women's Final | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 17 | 14h00 | Men's Bronze Medal Match | Beach Volleyball - Centre Court | |
October 17 | 15h30 | Men's Final | Beach Volleyball - Centre Court |
Boxing
October 14 | 13h00 | Women's 69 - 75 kg Middle weight Preliminary round | Oceania Pavilion | |
October 15 | 12h58 | Men's 49 - 52kg Fly weight Preliminary round 2 | Oceania Pavilion | |
October 15 | 13h14 | Men's 57 - 60 kg Light weight Preliminary round | Oceania Pavilion | |
October 15 | 14h14 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Preliminary round 2 | Oceania Pavilion | |
October 15 | 14h43 | Men's + 91 kg Super heavy weight Preliminary round 2 | Oceania Pavilion | |
October 15 | 15h02 | Women's 57 - 60 kg Light weight Preliminary round | Oceania Pavilion | |
October 15 | 17h58 | Men's 52 - 56kg Bantam weight Preliminary round 2 | Oceania Pavilion | |
October 15 | 18h00 | Women's 54 - 57 kg Feather weight Preliminary round | Oceania Pavilion | |
October 15 | 18h30 | Men's 60 - 64 kg Light-welter weight Preliminary round 2 | Oceania Pavilion | |
October 15 | 18h44 | Men's 69 - 75 kg Middle weight Preliminary round 2 | Oceania Pavilion | |
October 15 | 19h03 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Preliminary round 2 | Oceania Pavilion | |
October 15 | 19h33 | Women's 48 - 51 kg Fly weight Preliminary round | Oceania Pavilion | |
October 16 | 13h01 | Men's 49 - 52kg Fly weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 13h31 | Men's 56 - 60 kg Light weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 14h31 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 15h02 | Men's + 91 kg Super heavy weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 15h33 | Women's 54 - 57 kg Feather weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 15h58 | Women's 69 - 75 kg Middle weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 17h59 | Men's 52 - 56kg Bantam weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 18h31 | Men's 60 - 64 kg Light-welter weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 19h01 | Men's 69 - 75 kg Middle weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 19h32 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 20h02 | Women's 48 - 51 kg Fly weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 16 | 20h33 | Women's 57 - 60 kg Light weight Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 17 | 13h00 | Men's 49 - 52kg Fly weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 13h00 | Men's 49 - 52kg Fly weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 17 | 13h00 | Men's 52 - 56kg Bantam weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 17 | 13h15 | Men's 52 - 56kg Bantam weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 13h29 | Men's 49 - 52kg Fly weight Final | Oceania Pavilion | |
October 17 | 14h30 | Men's + 91 kg Super heavy weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 17 | 14h45 | Men's + 91 kg Super heavy weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 15h00 | Men's + 91 kg Super heavy weight Final | Oceania Pavilion | |
October 17 | 15h15 | Women's 54 - 57 kg Feather weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 15h30 | Women's 54 - 57 kg Feather weight Final | Oceania Pavilion | |
October 17 | 18h00 | Men's 57 - 60 kg Light weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 17 | 18h15 | Men's 57 - 60 kg Light weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 18h30 | Men's 57 - 60 kg Light weight Final | Oceania Pavilion | |
October 17 | 18h45 | Men's 69 - 75 kg Middle weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 17 | 19h00 | Men's 69 - 75 kg Middle weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 19h15 | Men's 69 - 75 kg Middle weight Final | Oceania Pavilion | |
October 17 | 19h30 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 17 | 19h45 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 20h00 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Final | Oceania Pavilion | |
October 17 | 20h15 | Women's 69 - 75 kg Middle weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 17 | 20h30 | Women's 69 - 75 kg Middle weight Final | Oceania Pavilion | |
October 18 | 13h32 | Men's 52 - 56kg Bantam weight Final | Oceania Pavilion | |
October 18 | 13h45 | Men's 60 - 64 kg Light-welter weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 18 | 14h00 | Men's 60 - 64 kg Light-welter weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 18 | 14h15 | Men's 60 - 64 kg Light-welter weight Final | Oceania Pavilion | |
October 18 | 14h30 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Classification 5th-6th | Oceania Pavilion | |
October 18 | 14h45 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 18 | 15h00 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Final | Oceania Pavilion | |
October 18 | 15h15 | Women's 48 - 51 kg Fly weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 18 | 15h30 | Women's 48 - 51 kg Fly weight Final | Oceania Pavilion | |
October 18 | 15h45 | Women's 57 - 60 kg Light weight Bronze Medal Bout | Oceania Pavilion | |
October 18 | 16h22 | Women's 57 - 60 kg Light weight Final | Oceania Pavilion |
Breaking
October 7 | 15h31 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h31 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h34 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h38 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h42 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h45 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h49 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h53 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 15h57 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h00 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h04 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h08 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h11 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h16 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h19 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h23 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h27 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h30 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h34 | B-Girls preliminary | Playground | |
October 7 | 16h48 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 16h51 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 16h55 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 16h59 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h02 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h06 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h10 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h14 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h17 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h21 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h25 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h28 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h33 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h36 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h40 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h44 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h47 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 7 | 17h51 | B-Boys preliminary | Playground | |
October 8 | 15h15 | B-Girls Quaterfinal 1 | Playground | |
October 8 | 15h22 | B-Girls Quaterfinal 2 | Playground | |
October 8 | 15h30 | B-Girls Quaterfinal 3 | Playground | |
October 8 | 15h37 | B-Girls Quaterfinal 4 | Playground | |
October 8 | 15h46 | B-Boys Quaterfinal 1 | Playground | |
October 8 | 15h53 | B-Boys Quaterfinal 2 | Playground | |
October 8 | 16h01 | B-Boys Quaterfinal 3 | Playground | |
October 8 | 16h08 | B-Boys Quaterfinal 4 | Playground | |
October 8 | 16h17 | B-Girls Semifinal 1 | Playground | |
October 8 | 16h24 | B-Girls Semifinal 2 | Playground | |
October 8 | 16h33 | B-Boys Semifinal 1 | Playground | |
October 8 | 16h40 | B-Boys Semifinal 2 | Playground | |
October 8 | 16h55 | B-Girls Bronze Medal Battle | Playground | |
October 8 | 17h04 | B-Boys Bronze Medal Battle | Playground | |
October 8 | 17h22 | B-Girls Final | Playground | |
October 8 | 17h40 | B-Boys Final | Playground | |
October 10 | 16h47 | Mixed breakdance battle Preliminary round | Playground | |
October 11 | 16h30 | Mixed breakdance battle Quaterfinals | Playground | |
October 11 | 17h01 | Mixed breakdance battle Semifinals | Playground | |
October 11 | 17h24 | Mixed breakdance battle Bronze Medal Battle | Playground | |
October 11 | 17h33 | Mixed breakdance battle Final | Playground |
Canoë-kayak slalom
October 15 | 10h30 | Women's K1 head to head preliminaries | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 11h10 | Men's C1 head to head preliminaries | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 11h45 | Women's K1 head to head repechages | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 12h10 | Men's C1 head to head repechages | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 12h40 | Women's K1 head to head Last 16 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h30 | Women's K1 head to head Quaterfinal 1 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h33 | Women's K1 head to head Quaterfinal 2 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h36 | Women's K1 head to head Quaterfinal 3 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h39 | Women's K1 head to head Quaterfinal 4 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h45 | Men's C1 head to head Quaterfinal 1 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h48 | Men's C1 head to head Quaterfinal 2 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h51 | Men's C1 head to head Quaterfinal 3 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 15h54 | Men's C1 head to head Quaterfinal 4 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 16h10 | Women's K1 head to head Semifinal 1 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 16h13 | Women's K1 head to head Semifinal 2 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 16h20 | Men's C1 head to head Semifinal 1 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 16h23 | Men's C1 head to head Semifinal 2 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 16h40 | Women's K1 head to head Bronze Medal Race | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 16h46 | Women's K1 head to head Final | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 16h55 | Men's C1 head to head Bronze Medal Race | Dique 3 Puerto Madero | |
October 15 | 17h01 | Men's C1 head to head Final | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 10h30 | Women's C1 head to head preliminaries | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 11h10 | Men's K1 head to head preliminaries | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 11h45 | Women's C1 head to head repechages | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 12h10 | Men's K1 head to head repechages | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 12h45 | Women's C1 head to head Last 16 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 15h30 | Women's C1 head to head Quarterfinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 15h45 | Men's K1 head to head Quarterfinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 16h10 | Women's C1 head to head Semifinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 16h20 | Men's K1 head to head Semifinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 16h40 | Women's C1 head to head Bonze Medal Race | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 16h46 | Women's C1 head to head Final | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 16h55 | Men's K1 head to head Bonze Medal Race | Dique 3 Puerto Madero | |
October 16 | 17h01 | Men's K1 head to head Final | Dique 3 Puerto Madero |
Canoë-kayak sprint
October 12 | 10h30 | Women's K1 head to head preliminary | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 11h28 | Women's K1 head to head repechages | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 11h33 | Men's C1 head to head preliminary | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 11h59 | Men's C1 head to head repechages | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 12h35 | Women's K1 head to head Last 16 | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 15h30 | Women's K1 head to head Quaterfinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 15h45 | Men's C1 head to head Quaterfinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 16h10 | Women's K1 head to head Semifinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 16h20 | Men's C1 head to head Semifinals | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 16h40 | Women's K1 head to head Bronze medal race | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 16h46 | Women's K1 head to head Final | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 16h55 | Men's C1 head to head Bronze medal race | Dique 3 Puerto Madero | |
October 12 | 17h01 | Men's C1 head to head Final | Dique 3 Puerto Madero |
Ceremony
October 6 | 20h00 | Opening Ceremony | Obelisco De Buenos Aires | |
October 18 | 20h00 | Closing Ceremony | Youth Olympic Village |
Cycling
October 15 | 11h00 | Men's Team Event cross-country preliminary, qualification | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 11h15 | Women's Team Event cross-country preliminary, qualification | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 12h00 | Men's Team Event cross-country 1/16 finals | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 12h24 | Women's Team Event cross-country 1/16 finals | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 12h48 | Men's Team Event cross-country Quarterfinals | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 13h00 | Women's Team Event cross-country Quarterfinals | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 13h12 | Men's Team Event cross-country Semifinals | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 13h18 | Women's Team Event cross-country Semifinals | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 13h24 | Men's Team Event cross-country Finals | Paw - Mountain Bike | |
October 15 | 13h30 | Women's Team Event cross-country Finals | Paw - Mountain Bike | |
October 16 | 11h00 | Men's Team Event cross-country XCE, qualification | Paw - Mountain Bike | |
October 16 | 11h00 | Women's Team Event cross-country XCE, qualification | Paw - Mountain Bike | |
October 16 | 13h00 | Men's Team Event cross-country FXCE, Final | Paw - Mountain Bike | |
October 16 | 13h40 | Women's Team Event cross-country FXCE, Final | Paw - Mountain Bike | |
October 17 | 11h00 | Women's Team Event criterium | Paw - Mountain Bike | |
October 17 | 13h00 | Men's Team Event criterium | Paw - Mountain Bike |
Cycling BMX
October 7 | 11h00 | Men's Racing Semifinals | Cycling Bmx Freestyle | |
October 7 | 11h00 | Women's Racing Semifinals | Cycling Bmx Freestyle | |
October 7 | 12h15 | Men's Racing Fiinal | Cycling Bmx Freestyle | |
October 7 | 12h15 | Women's Racing Fiinal | Cycling Bmx Freestyle | |
October 10 | 10h30 | Women's Freestyle | Cycling Bmx Freestyle | |
October 10 | 10h35 | Men's Freestyle | Cycling Bmx Freestyle | |
October 11 | 11h00 | Women's Freestyle | Cycling Bmx Freestyle | |
October 11 | 11h21 | Women's Freestyle Final | Cycling Bmx Freestyle | |
October 11 | 12h05 | Men's Freestyle | Cycling Bmx Freestyle | |
October 11 | 12h26 | Men's Freestyle Final | Cycling Bmx Freestyle |
Diving
October 14 | 09h00 | Men's 3 m Springboard preliminary round | Natatorium | |
October 14 | 17h00 | Men's 3 m Springboard Final | Natatorium | |
October 15 | 09h00 | Women's 3 m Springboard preliminary round | Natatorium | |
October 15 | 17h00 | Women's 3 m Springboard Final | Natatorium | |
October 16 | 09h00 | Men's 10 m Platform preliminary round | Natatorium | |
October 16 | 17h00 | Men's 10 m Platform Final | Natatorium | |
October 17 | 17h00 | Mixed international Final | Natatorium |
Equestrian
October 8 | 14h00 | Mixed International jumping Round A | Club Hipico Argentino | |
October 9 | 14h00 | Mixed International jumping Round B | Club Hipico Argentino | |
October 9 | 15h30 | Mixed International jumping Barrage | Club Hipico Argentino | |
October 12 | 14h00 | Mixed Jumping Final round A | Club Hipico Argentino | |
October 13 | 14h00 | Mixed Jumping Final round B | Club Hipico Argentino |
Fencing
October 7 | 09h00 | Women's Foil Pool round | Africa Pavilion | |
October 7 | 09h00 | Men's Sabre Pool round | Africa Pavilion | |
October 7 | 11h10 | Men's Sabre Table of 16 | Africa Pavilion | |
October 7 | 11h50 | Women's Foil Table of 16 | Africa Pavilion | |
October 7 | 12h50 | Men's Sabre Quarterfinals | Africa Pavilion | |
October 7 | 13h10 | Women's Foil Quarterfinals | Africa Pavilion | |
October 7 | 16h30 | Women's Foil Semifinals | Africa Pavilion | |
October 7 | 17h00 | Men's Sabre Semifinals | Africa Pavilion | |
October 7 | 17h30 | Women's Foil Bronze Medal Match | Africa Pavilion | |
October 7 | 17h55 | Men's Sabre Bronze Medal Match | Africa Pavilion | |
October 7 | 18h15 | Women's Foil Final | Africa Pavilion | |
October 7 | 18h15 | Men's Sabre Final | Africa Pavilion | |
October 8 | 09h00 | Women's Épée preliminary pool | Africa Pavilion | |
October 8 | 09h00 | Men's Épée preliminary pool | Africa Pavilion | |
October 8 | 11h30 | Men's Épée table of 16 | Africa Pavilion | |
October 8 | 11h55 | Women's Épée table of 16 | Africa Pavilion | |
October 8 | 12h55 | Men's Épée Quaterfinal | Africa Pavilion | |
October 8 | 13h20 | Women's Épée Quaterfinal | Africa Pavilion | |
October 8 | 17h00 | Women's Épée Semifinal | Africa Pavilion | |
October 8 | 17h25 | Men's Épée Semifinal | Africa Pavilion | |
October 8 | 18h00 | Women's Épée Bronze Medal Match | Africa Pavilion | |
October 8 | 18h25 | Men's Épée Bronze Medal Match | Africa Pavilion | |
October 8 | 18h50 | Women's Épée Final | Africa Pavilion | |
October 8 | 19h15 | Men's Épée Final | Africa Pavilion | |
October 9 | 09h00 | Men's Foil Pool round | Africa Pavilion | |
October 9 | 09h00 | Women's Sabre Pool round | Africa Pavilion | |
October 9 | 11h00 | Women's Sabre Table of 16 | Africa Pavilion | |
October 9 | 11h50 | Men's Foil Table of 16 | Africa Pavilion | |
October 9 | 12h40 | Women's Sabre Quaterfinals | Africa Pavilion | |
October 9 | 13h00 | Men's Foil Quaterfinals | Africa Pavilion | |
October 9 | 16h30 | Men's Foil Semifinals | Africa Pavilion | |
October 9 | 17h25 | Women's Sabre Semifinals | Africa Pavilion | |
October 9 | 18h10 | Men's Foil Bronze Medal Match | Africa Pavilion | |
October 9 | 18h40 | Women's Sabre Bronze Medal Match | Africa Pavilion | |
October 9 | 19h05 | Men's Foil Final | Africa Pavilion | |
October 9 | 19h35 | Women's Sabre Final | Africa Pavilion | |
October 10 | 09h00 | Mixed continental team Quaterfinals | Africa Pavilion | |
October 10 | 12h10 | Mixed continental team Semifinals | Africa Pavilion | |
October 10 | 13h30 | Mixed continental team Classification 5-6 | Africa Pavilion | |
October 10 | 13h30 | Mixed continental team Classification 7-8 | Africa Pavilion | |
October 10 | 14h20 | Mixed continental team Bronze Medal Match | Africa Pavilion | |
October 10 | 15h10 | Mixed continental team Final | Africa Pavilion |
Futsall
October 7 | 14h00 | Women's Round 1, group C: Spain - Bolivia | Futsal Main Stadium | |
October 7 | 14h00 | Women's Round 1, group D: Dominican Republic - Cameroon | Futsal Main Stadium | |
October 7 | 16h00 | Women's Round 1, group C: Trinidad & Tobago -Thailand | Futsal Main Stadium | |
October 7 | 16h00 | Women's Round 1, group D: Chile - Portugal | Futsal Main Stadium | |
October 7 | 18h00 | Men's Round 1, group A: Panama - Iraq | Futsal Main Stadium | |
October 7 | 18h00 | Men's Round 1, group B: Costa Rica - Russian Federation | Futsal Main Stadium | |
October 7 | 20h00 | Men's Round 1, group A: Argentina - Egypt | Futsal Main Stadium | |
October 7 | 20h00 | Men's Round 1, group B: Islamic Republic of Iran - Solomon Islands | Futsal Main Stadium | |
October 8 | 14h00 | Women's Round 1, group D: Cameroon - Japan | Futsal Main Stadium | |
October 8 | 16h00 | Women's Round 1, group C: Bolivia - Tonga | Futsal Main Stadium | |
October 8 | 18h00 | Men's Round 1, group B: Russian Federation - Brazil | Futsal Main Stadium | |
October 8 | 20h00 | Men's Round 1, group A: Irak - Slovakia | Futsal Main Stadium | |
October 9 | 14h00 | Women's Round 1, group D: Portugal - Dominican Republic | Futsal Main Stadium | |
October 9 | 16h00 | Women's Round 1, group C: Thailand - Spain | Futsal Main Stadium | |
October 9 | 18h00 | Men's Round 1, group B: Solomon Island - Costa Rica | Futsal Main Stadium | |
October 9 | 20h00 | Men's Round 1, group B: Egypt - Panama | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 14h00 | Women's Round 1, group C: Tonga - Trinidad & Tobago | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 14h00 | Women's Round 1, group D: Japan - Chile | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 16h00 | Women's Round 1, group C: Bolivia - Thailand | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 16h00 | Women's Round 1, group D: Cameroon - Portugal | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 18h00 | Men's Round 1, group A: Slovakia - Argentina | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 18h00 | Men's Round 1, group B: Brazil - Islamic Republic of Iran | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 20h00 | Men's Round 1, group A: Iraq - Egypt | Futsal Main Stadium | |
October 10 | 20h00 | Men's Round 1, group B: Russian Federation - Solomon Island | Futsal Main Stadium | |
October 11 | 14h00 | Women's Round 1, group D: Japan - Dominican Republic | Futsal Main Stadium | |
October 11 | 16h00 | Women's Round 1, group C: Tonga - Spain | Futsal Main Stadium | |
October 11 | 18h00 | Men's Round 1, group B: Brazil - Costa Rica | Futsal Main Stadium | |
October 11 | 20h00 | Men's Round 1, group A: Slovakia - Panama | Futsal Main Stadium | |
October 12 | 14h00 | Women's Round 1, group D: Chile - Cameroon | Futsal Main Stadium | |
October 12 | 16h00 | Women's Round 1, group C: Trinidad & Tobago - Bolivia | Futsal Main Stadium | |
October 12 | 18h00 | Men's Round 1, group B: Islamic Republic of Iran - Russian Federation | Futsal Main Stadium | |
October 12 | 20h00 | Men's Round 1, group A: Argentine - Iraq | Futsal Main Stadium | |
October 15 | 14h00 | Women's Semifinal 1: Portugal - Bolivia | Futsal Main Stadium | |
October 15 | 16h00 | Women's Semifinal 2: Spain - Japan | Futsal Main Stadium | |
October 15 | 18h00 | Men's Semifinal 1 Egypt - Russian Federation | Futsal Main Stadium | |
October 15 | 20h00 | Men's Semifinal 2: Brazil - Argentina | Futsal Main Stadium | |
October 17 | 15h30 | Women's Bronze medal Match: Bolivia - Spain | Futsal Main Stadium | |
October 17 | 18h00 | Women's Final: Portugal - Japan | Futsal Main Stadium | |
October 18 | 13h00 | Men's Final | Futsal Main Stadium |
Golf
October 9 | 08h30 | Women's stroke play round 1 | Hurlingham Club | |
October 9 | 10h42 | Men's stroke play round 1 | Hurlingham Club | |
October 10 | 08h30 | Women's stroke play round 2 | Hurlingham Club | |
October 10 | 10h42 | Men's stroke play round 2 | Hurlingham Club | |
October 11 | 08h30 | Women's stroke play round 3 | Hurlingham Club | |
October 11 | 10h42 | Men's stroke play round 3 | Hurlingham Club | |
October 11 | 14h40 | Women's stroke play barrage | Hurlingham Club | |
October 13 | 08h30 | Mixed round 1 | Hurlingham Club | |
October 13 | 08h30 | Mixed round 2 | Hurlingham Club | |
October 15 | 08h30 | Mixed round 3 | Hurlingham Club |
Gymnastic
Gymnastic artistic
October 7 | 14h04 | Mixed Multidiscipline Event Men's Pommel Horse | America Pavilion | |
October 7 | 14h49 | Mixed Multidiscipline Event Women's Floor Exercise | America Pavilion | |
October 8 | 14h03 | Men's rings Qualification | America Pavilion | |
October 8 | 14h05 | Women's vault Qualification | America Pavilion | |
October 8 | 19h03 | Men's vault Qualification | America Pavilion | |
October 9 | 14h00 | Mixed Multidiscipline Event Final | America Pavilion | |
October 9 | 14h07 | Women's uneven bars Qualification | America Pavilion | |
October 9 | 19h07 | Men's parallel bars Qualification | America Pavilion | |
October 10 | 14h00 | Mixed Multidiscipline Event Finale | America Pavilion | |
October 10 | 14h05 | Women's beam qualification | America Pavilion | |
October 10 | 19h00 | Mixed Multidiscipline Event Finale | America Pavilion | |
October 10 | 19h05 | Men's horizontal bar qualification | America Pavilion | |
October 11 | 17h02 | Women's all-round Final, subdivision 1 | America Pavilion | |
October 11 | 19h00 | Men's all-round Final, subdivision 2 | America Pavilion | |
October 12 | 17h04 | Women's all-round Final | America Pavilion | |
October 14 | 17h02 | Men's rings Final | America Pavilion | |
October 14 | 18h36 | Men's vault Final | America Pavilion | |
October 15 | 17h02 | Women's beam Final | America Pavilion | |
October 15 | 17h37 | Men's parallel bars Final | America Pavilion | |
October 15 | 19h35 | Women's floor Final | America Pavilion | |
October 15 | 20h12 | Men's horizontal bar Final | America Pavilion |
Handball beach
October 8 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Argentina - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Netherlands - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Venezuela -Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Argentina - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Italy - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 8 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Portugal - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 8 | 11h40 | Women's Preliminary, group A: Chinese Tapei - Russian Federation | Beach Handball Arena | |
October 8 | 11h40 | Women's Preliminary, group A: Croatia - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 8 | 11h40 | Women's Preliminary, group A: Hungary - American Samoa | Beach Handball Arena | |
October 8 | 12h30 | Men's Preliminary, group A: Chinese Tapei - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 8 | 12h30 | Men's Preliminary, group A: Spain - Thailand | Beach Handball Arena | |
October 8 | 12h30 | Men's Preliminary, group A: Venezuela - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 8 | 14h30 | Women's Preliminary, group B: Hong Kong - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 8 | 14h30 | Women's Preliminary, group B: Paraguay - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 8 | 14h30 | Women's Preliminary, group B: Turkey - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 8 | 15h20 | Men's Preliminary, group B: Croatia - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 8 | 15h20 | Men's Preliminary, group B: Mauritius - Italy | Beach Handball Arena | |
October 8 | 15h20 | Men's Preliminary, group B: Paraguay - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 8 | 16h10 | Women's Preliminary, group A: American Samoa - Chinese Tapei | Beach Handball Arena | |
October 8 | 16h10 | Women's Preliminary, group A: Mauritius - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 8 | 16h10 | Women's Preliminary, group A: Russian Federation - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 8 | 17h00 | Men's Preliminary, group A: Hungary - Chinese Tapei | Beach Handball Arena | |
October 8 | 17h00 | Men's Preliminary, group A: Thailand - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 8 | 17h00 | Men's Preliminary, group A: Uruguay - Spain | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Round Group A: Spain - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Round Group A: Thailand - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h00 | Men's Preliminary Round Group A: Venezuela - Chinese Taipei | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h50 | Women's Preliminary Round Group A: American Samoa - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h50 | Women's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 9 | 10h50 | Women's Preliminary Round Group A: Hungary - Russian Federation | Beach Handball Arena | |
October 9 | 11h40 | Men's Preliminary Round Group A: Argentina - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 9 | 11h40 | Men's Preliminary Round Group A: Italia - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 9 | 11h40 | Men's Preliminary Round Group A: Paraguay - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 12h30 | Women's Preliminary Round Group B: Argentina - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 9 | 12h30 | Women's Preliminary Round Group B: Netherlands - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 9 | 12h30 | Women's Preliminary Round Group B: Paraguay - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 9 | 14h30 | Men's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Spain | Beach Handball Arena | |
October 9 | 14h30 | Men's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Spain | Beach Handball Arena | |
October 9 | 14h30 | Men's Preliminary Round Group A: Venezuela - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 15h20 | Women's Preliminary Round Group A: Chinese Taipei - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 15h20 | Women's Preliminary Round Group A: Croatia - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 9 | 15h20 | Women's Preliminary Round Group A: Russian Federation - American Samoa | Beach Handball Arena | |
October 9 | 16h10 | Men's Preliminary Round Group A: Argentina - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 9 | 16h10 | Men's Preliminary Round Group A: Croatia - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 16h10 | Men's Preliminary Round Group A: Portugal - Italy | Beach Handball Arena | |
October 9 | 17h00 | Women's Preliminary Round Group B: Argentina - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 9 | 17h00 | Women's Preliminary Round Group B: Turkey - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 9 | 17h00 | Women's Preliminary Round Group B: Venezuela - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Hong Kong - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Netherlands - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Preliminary, group B: Venezuela - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Italy - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Mauritius - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 10 | 10h50 | Men's Preliminary, group B: Portugal - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 10 | 11h40 | Women's Preliminary, group B: Croatie - American Samoa | Beach Handball Arena | |
October 10 | 11h40 | Women's Preliminary, group B: Hungary - Chinese Taipei | Beach Handball Arena | |
October 10 | 11h40 | Women's Preliminary, group B: Mauritius - Russian Federation | Beach Handball Arena | |
October 10 | 12h30 | Men's Preliminary, group B: Chinese Taipei - Thaïland | Beach Handball Arena | |
October 10 | 12h30 | Men's Preliminary, group B: Spain - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 10 | 12h30 | Men's Preliminary, group B: Uruguay - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h00 | Women's Consolation round: Russian Federaton - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h00 | Women's Main round: Croatia - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h00 | Women's Main round: Hungary - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h50 | Women's Consolation round: American Samoa - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h50 | Women's Consolation round: Mauritius - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 11 | 10h50 | Women's Main round: Chinese Taipei - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 11 | 11h40 | Men's Consolation round: Venezuela - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 11h40 | Men's Main round: Hungary - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 11 | 11h40 | Men's Main round: Spain - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 11 | 12h30 | Men's Consolation round: Chinese Taipei - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 11 | 12h30 | Men's Consolation round: Uruguay - Italy | Beach Handball Arena | |
October 11 | 12h30 | Men's Main round: Thailand - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 11 | 14h30 | Women's Consolation round: Russian Federation - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 11 | 14h30 | Women's Main round: Chinese Taipei - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 14h30 | Women's Main round: Hungary - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 11 | 15h20 | Women's Consolation round: American Samoa - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 11 | 15h20 | Women's Consolation round: Mauritius - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 11 | 15h20 | Women's Main round: Croatia - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 11 | 16h10 | Men's Consolation round: Venezuela - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 11 | 16h10 | Men's Main round: Hungary - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 11 | 16h10 | Men's Main round: Thailand - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 11 | 17h00 | Men's Consolation round: Chinese Taipei - Italy | Beach Handball Arena | |
October 11 | 17h00 | Men's Consolation round: Uruguay - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 11 | 17h00 | Men's Main round: Spain - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h00 | Women's Consolation round: American Samoa - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h00 | Women's Consolation round: Mauritius - Turkey | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h00 | Women's Main round: Croatia - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h50 | Men's Consolation round: Russian Federation - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h50 | Men's Consolation round: Venezuela - Italy | Beach Handball Arena | |
October 12 | 10h50 | Men's Main round: Spain - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 12 | 11h40 | Men's Consolation round: Chinese Taipei - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 12 | 11h40 | Men's Consolation round: Uruguay - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 12 | 11h40 | Women's Main round: Chinese Taipei - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 12 | 12h30 | Men's Main round: Thailand - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 12 | 14h40 | Women's Main round: Hungary - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 12 | 15h20 | Women's placement match 11-12: American Samoa - Mauritius | Beach Handball Arena | |
October 12 | 15h20 | Women's placement match 9-10: Turkey - Hong Kong | Beach Handball Arena | |
October 12 | 15h30 | Men's Main round: Hungary - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 12 | 16h10 | Women's classification 5th - 6th: Chinese Taipei - Paraguay | Beach Handball Arena | |
October 12 | 16h10 | Women's classification 7th - 8th: Russian Federation - Venezuela | Beach Handball Arena | |
October 12 | 16h10 | Men's placement match 11-12: Paragyay - Mauricius | Beach Handball Arena | |
October 12 | 17h00 | Men's classification 7th - 8th: Venezuela - Italy | Beach Handball Arena | |
October 12 | 17h00 | Men's placement match 5-6: Thaïland - Hungary | Beach Handball Arena | |
October 12 | 17h00 | Men's placement match 9-10: Chinese Tapei - Uruguay | Beach Handball Arena | |
October 13 | 09h30 | Men's Semifinal: Argentina - Portugal | Beach Handball Arena | |
October 13 | 11h10 | Women's Semifinal: Hungary - Argentina | Beach Handball Arena | |
October 13 | 12h00 | Women's Semifinal: Netherlands - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 13 | 12h20 | Men's Semifinal: Spain - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 13 | 14h10 | Men's Bronze Medal Match: Argentine - Croatia | Beach Handball Arena | |
October 13 | 15h00 | Women's Bronze Medal Match: Hungary - Netherlands | Beach Handball Arena | |
October 13 | 15h50 | Men's Final: Portugal - Spain | Beach Handball Arena | |
October 13 | 17h00 | Women's Final: Argentina - Croatia | Beach Handball Arena |
Hockey 5s
Judo
October 7 | 10h00 | Women's - 44 kg Elimination Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 7 | 10h00 | Boys 55 - 66 kg Elimination Round of 32 | Asia Pavilion | |
October 7 | 10h18 | Men's - 55 kg Elimination Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 7 | 10h30 | Boys 55 - 66 kg Elimination Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 7 | 10h54 | Women's - 44 kg Quaterfinals | Asia Pavilion | |
October 7 | 11h06 | Men's - 55 kg Quaterfinals | Asia Pavilion | |
October 7 | 11h18 | Men's 55 - 66 kg Quarterfinals | Asia Pavilion | |
October 7 | 11h30 | Women's - 44 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 7 | 11h36 | Men's - 55 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 7 | 11h54 | Men's 55 - 66 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 7 | 12h12 | Men's - 55 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 7 | 12h18 | Men's 55 - 66 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 7 | 12h36 | Women's - 44 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 7 | 12h42 | Men's - 55 kg Repechage Round of 4 | Asia Pavilion | |
October 7 | 12h48 | Women's - 44 kg Repechage Round of 4 | Asia Pavilion | |
October 7 | 12h54 | Men's 55 - 66 kg Repechage Round of 4 | Asia Pavilion | |
October 7 | 15h00 | Men's - 55 kg Bronze Medal matchs | Asia Pavilion | |
October 7 | 15h12 | Men's - 55 kg Final | Asia Pavilion | |
October 7 | 15h18 | Women's - 44 kg Bronze Medal matchs | Asia Pavilion | |
October 7 | 15h30 | Women's - 44 kg Final | Asia Pavilion | |
October 7 | 15h42 | Men's 55 - 66 kg Bronze Medal matchs | Asia Pavilion | |
October 7 | 15h48 | Men's 55 - 66 kg Final | Asia Pavilion | |
October 8 | 10h00 | Women's 44 - 52 kg Elimination Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 8 | 10h18 | Men's 66 - 81 kg Elimination Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 8 | 10h30 | Women's 52 - 63 kg Elimination Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 8 | 10h36 | Women's 44 - 52 kg Quarterfinals | Asia Pavilion | |
October 8 | 10h48 | Men's 66 - 81 kg Quarterfinals | Asia Pavilion | |
October 8 | 11h00 | Women's 52 - 63 kg Quarterfinals | Asia Pavilion | |
October 8 | 11h12 | Women's 44 - 52 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 8 | 11h18 | Men's 66 - 81 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 8 | 11h36 | Women's 52 - 63 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 8 | 11h48 | Men's 66 - 81 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 8 | 11h54 | Women's 52 - 63 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 8 | 12h00 | Women's 44 - 52 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 8 | 12h12 | Women's 52 - 63 kg Repechage Round of 4 | Asia Pavilion | |
October 8 | 12h18 | Women's 44 - 52 kg Repechage Round of 4 | Asia Pavilion | |
October 8 | 12h18 | Men's 66 - 81 kg Repechage Round of 4 | Asia Pavilion | |
October 8 | 15h00 | Women's 44 - 52 kg Bronze Medal matchs | Asia Pavilion | |
October 8 | 15h12 | Women's 44 - 52 kg Final | Asia Pavilion | |
October 8 | 15h18 | Men's 66 - 81 kg Bronze Medal matchs | Asia Pavilion | |
October 8 | 15h30 | Men's 66 - 81 kg Final | Asia Pavilion | |
October 8 | 15h36 | Women's 52 - 63 kg Bronze Medal matchs | Asia Pavilion | |
October 8 | 15h48 | Women's 52 - 63 kg Final | Asia Pavilion | |
October 9 | 10h00 | Women's 63 - 78 kg Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 9 | 10h06 | Men's 81- 100 kg Round of 16 | Asia Pavilion | |
October 9 | 10h24 | Women's 63 - 78 kg Quarterfinlas | Asia Pavilion | |
October 9 | 10h36 | Boys 81 - 100 kg Quarterfinlas | Asia Pavilion | |
October 9 | 10h48 | Women's 63 - 78 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 9 | 10h54 | Boys 81 - 100 kg Repechages round of 8 | Asia Pavilion | |
October 9 | 11h06 | Boys 81 - 100 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 9 | 11h12 | Women's 63 - 78 kg Semifinals | Asia Pavilion | |
October 9 | 11h24 | Women's 63 - 78 kg Repechages round of 4 | Asia Pavilion | |
October 9 | 11h24 | Boys 81 - 100 kg Repechages round of 4 | Asia Pavilion | |
October 9 | 15h00 | Women's 63 - 78 kg Bronze Medal Matchs | Asia Pavilion | |
October 9 | 15h12 | Women's 63 - 78 kg Final | Asia Pavilion | |
October 9 | 15h18 | Boys 81 - 100 kg Bronze Medal Matchs | Asia Pavilion | |
October 9 | 15h30 | Boys 81 - 100 kg Final | Asia Pavilion | |
October 10 | 10h00 | Mixed team round of 16 | Asia Pavilion | |
October 10 | 11h48 | Mixed team Quarterfinals | Asia Pavilion | |
October 10 | 15h00 | Mixed team Semifinals | Asia Pavilion | |
October 10 | 15h54 | Mixed team Final | Asia Pavilion |
Karate
October 17 | 10h00 | Women's Kumite -53 kg elimination round | Europa Pavilion | |
October 17 | 11h05 | Men's Kumite -61 kg elimination round | Europa Pavilion | |
October 17 | 12h10 | Women's Kumite 53-59 kg elimination round | Europa Pavilion | |
October 17 | 15h00 | Women's Kumite -53 kg Semifinals | Europa Pavilion | |
October 17 | 15h15 | Men's Kumite -61 kg Semifinals | Europa Pavilion | |
October 17 | 15h30 | Women's Kumite 53-59 kg Semifinals | Europa Pavilion | |
October 17 | 15h42 | Women's Kumite -53 kg Finals | Europa Pavilion | |
October 17 | 15h49 | Men's Kumite -61 kg Finals | Europa Pavilion | |
October 17 | 15h56 | Women's Kumite 53-59 kg Finals | Europa Pavilion | |
October 18 | 10h05 | Women's Kumite +59 kg elimination round | Europa Pavilion | |
October 18 | 11h10 | Men's Kumite +68 kg elimination round | Europa Pavilion | |
October 18 | 14h00 | Men's Kumite 61-68 kg Semifinals | Europa Pavilion | |
October 18 | 14h15 | Women's Kumite +59 kg Semifinals | Europa Pavilion | |
October 18 | 14h30 | Men's Kumite +68 kg Semifinals | Europa Pavilion | |
October 18 | 14h42 | Men's Kumite 61-68 kg Finals | Europa Pavilion | |
October 18 | 14h49 | Women's Kumite +59 kg Finals | Europa Pavilion | |
October 18 | 14h56 | Men's Kumite +68 kg Finals | Europa Pavilion |
Modern pentathlon
October 14 | 12h00 | Men's Swimming, heat 1 | Natatorium | |
October 14 | 12h10 | Men's Swimming, heat 2 | Natatorium | |
October 14 | 12h20 | Men's Swimming, heat 3 | Natatorium | |
October 14 | 14h30 | Men's Fencing, bouns round | Pentathlon&Cross Country | |
October 14 | 16h00 | Men's Laser | Pentathlon&Cross Country | |
October 15 | 12h00 | Mixed team Fencing, classification round | Pentathlon&Cross Country | |
October 16 | 12h00 | Mixed team Swimming, heat 1 | Natatorium | |
October 16 | 12h10 | Mixed team Swimming, heat 2 | Natatorium | |
October 16 | 12h20 | Mixed team Swimming, heat 3 | Natatorium | |
October 16 | 14h00 | Mixed team Fencing, bouns round | Pentathlon&Cross Country | |
October 16 | 16h00 | Mixed team Laser | Pentathlon&Cross Country |
Roller
October 7 | 10h00 | Women's Speed Combined Sprint Semifinals | Paseo De La Costa Roller Sports | |
October 7 | 10h00 | Men's Speed Combined Sprint Semifinals | Paseo De La Costa Roller Sports | |
October 7 | 13h30 | Men's Speed Combined Sprint Final | Paseo De La Costa Roller Sports | |
October 7 | 13h30 | Women's Speed Combined Sprint Final | Paseo De La Costa Roller Sports |
Rowing
October 7 | 14h30 | Men's Single scull (M1x) Time Trial - Round 1 | Diques Puerto Madero | |
October 7 | 14h30 | Women's Single scull (W1x) Time Trial - Round 1 | Diques Puerto Madero | |
October 7 | 14h30 | Men's pair (M2) Time Trial - Round 1 | Diques Puerto Madero | |
October 7 | 14h30 | Women's pair (W2) Time Trial - Round 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h00 | Men's Single scull (M1x) Round 2, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h00 | Men's Single scull (M1x) Round 2, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h06 | Men's Single scull (M1x) Round 2, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h12 | Men's Single scull (M1x) Round 2, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h18 | Men's Single scull (M1x) Round 2, heat 4 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h24 | Men's Single scull (M1x) Round 2, heat 5 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h30 | Men's Single scull (M1x) Round 2, heat 6 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h36 | Women's Single scull (W1x) Round 2, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h42 | Women's Single scull (W1x) Round 2, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h48 | Women's Single scull (W1x) Round 2, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 13h54 | Women's Single scull (W1x) Round 2, heat 4 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h00 | Women's Single scull (W1x) Round 2, heat 5 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h06 | Women's Single scull (W1x) Round 2, heat 6 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h12 | Men's pair (M2) Round 2, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h18 | Men's pair (M2) Round 2, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h24 | Men's pair (M2) Round 2, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h30 | Women's pair (W2) Round 2, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h36 | Women's pair (W2) Round 2, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 14h42 | Women's pair (W2) Round 2, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 15h30 | Men's Single scull (M1x) Round 3, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 15h36 | Men's Single scull (M1x) Round 3, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 15h42 | Men's Single scull (M1x) Round 3, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 15h48 | Men's Single scull (M1x) Round 3, heat 4 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 15h54 | Men's Single scull (M1x) Round 3, heat 5 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h00 | Men's Single scull (M1x) Round 3, heat 6 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h06 | Women's Single scull (W1x) Round 3, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h12 | Women's Single scull (W1x) Round 3, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h18 | Women's Single scull (W1x) Round 3, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h24 | Women's Single scull (W1x) Round 3, heat 4 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h30 | Women's Single scull (W1x) Round 3, heat 5 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h36 | Women's Single scull (W1x) Round 3, heat 6 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h42 | Men's pair (M2) Round 3, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h48 | Men's pair (M2) Round 3, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 16h54 | Men's pair (M2) Round 3, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 17h00 | Women's pair (W2) Round 3, heat 1 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 17h06 | Women's pair (W2) Round 3, heat 2 | Diques Puerto Madero | |
October 8 | 17h12 | Women's pair (W2) Round 3, heat 3 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h00 | Men's Single scull (M1x) Quarterfinal 1 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h06 | Men's Single scull (M1x) Quarterfinal 2 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h12 | Men's Single scull (M1x) Quarterfinal 3 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h18 | Men's Single scull (M1x) Quarterfinal 4 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h24 | Women's Single scull (W1x) Quarterfinal 1 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h30 | Women's Single scull (W1x) Quarterfinal 2 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h36 | Women's Single scull (W1x) Quarterfinal 3 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h42 | Women's Single scull (W1x) Quarterfinal 4 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h48 | Men's Single scull (M1x) Semifinal 1 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 15h54 | Men's Single scull (M1x) Semifinal 2 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h00 | Women's Single scull (W1x) Semifinal 1 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h06 | Women's Single scull (W1x) Semifinal 2 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h12 | Men's pair (M2) Semifinal 1 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h18 | Men's pair (M2) Semifinal 2 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h28 | Men's pair (M2) Final C | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h34 | Men's pair (M2) Final B | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h44 | Men's pair (M2) Final A | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 16h54 | Women's pair (W2) Semifinal 1 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 17h00 | Women's pair (W2) Semifinal 2 | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 17h10 | Women's pair (W2) Final C | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 17h16 | Women's pair (W2) Final B | Diques Puerto Madero | |
October 9 | 17h26 | Women's pair (W2) Final A | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 09h54 | Men's Single scull (M1x) Final F | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h00 | Men's Single scull (M1x) Final E | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h06 | Men's Single scull (M1x) Semifinal C/D 1 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h12 | Men's Single scull (M1x) Semifinal C/D 2 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h18 | Men's Single scull (M1x) Semifinal A/B 1 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h24 | Men's Single scull (M1x) Semifinal A/B 2 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h30 | Men's Single scull (M1x) Final D | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h36 | Men's Single scull (M1x) Final C | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h42 | Men's Single scull (M1x) Final B | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 10h52 | Men's Single scull (M1x) Final A | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h02 | Women's Single scull (W1x) Final F | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h08 | Women's Single scull (W1x) Final E | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h14 | Women's Single scull (W1x) Semifinal C/D 1 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h20 | Women's Single scull (W1x) Semifinal C/D 2 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h26 | Women's Single scull (W1x) Semifinal A/B 1 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h32 | Women's Single scull (W1x) Semifinal A/B 2 | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h38 | Women's Single scull (W1x) Final D | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h44 | Women's Single scull (W1x) Final C | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 11h50 | Women's Single scull (W1x) Final B | Diques Puerto Madero | |
October 10 | 12h00 | Women's Single scull (W1x) Final A | Diques Puerto Madero |
Rugby 7s
October 14 | 12h00 | Women's Pool: New Zealand - France | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 12h25 | Women's Pool: Canada - Colombia | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 12h50 | Women's Pool: Tunisia - Kazakhstan | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 13h15 | Men's Pool: South Africa - United States of America | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 13h40 | Men's Pool: Argentina - France | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 14h05 | Men's Pool: Japan - Samoa | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 15h05 | Women's Pool: New Zealand - Canada | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 15h30 | Women's Pool: France - Tunisia | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 15h55 | Women's Pool: Colombia - Kazakhstan | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 16h20 | Men's Pool: South Africa - Argentina | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 16h45 | Men's Pool: United States of America - Japan | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 14 | 17h10 | Men's Pool: France - Samoa | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 09h50 | Women's Pool: New Zealand - Kazakhstan | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 10h15 | Women's Pool: France - Canada | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 10h40 | Women's Pool: Colombia - Tunisia | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 11h05 | Men's Pool: South Africa - Samoa | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 11h30 | Men's Pool: United States of America - Argentina | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 11h55 | Men's Pool: France - Japan | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 13h55 | Women's Classification 5th-6th: Kazakhstan - Tunisia | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 14h20 | Men's Classification 5th-6th: United States of America - Samoa | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 14h45 | Women's Bonze Medal Match: Canada - Colombia | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 15h10 | Men's Bonze Medal Match: Japan - South Africa | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 15h35 | Women's Final: New Zealand - France | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya | |
October 15 | 16h00 | Men's Final: Argentina - France | Club Atle?tico San Isidro Sede La Boya |
Sailing boat
October 8 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 1 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 2 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 12h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 3 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 13h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 4 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 13h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 5 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 6 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 12h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 7 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 13h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 8 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 13h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 9 | Club Na?utico San Isidro |
Sailing Kitebording
October 8 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 1 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 2 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 12h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 3 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 13h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 4 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 13h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 5 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 6 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 12h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 7 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 13h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 8 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 13h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 9 | Club Na?utico San Isidro |
Sailing Windsurf
October 8 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 1 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 2 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 12h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 3 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 13h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 4 | Club Na?utico San Isidro | |
October 9 | 13h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 5 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 12h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 6 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 12h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 7 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 13h05 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 8 | Club Na?utico San Isidro | |
October 10 | 13h35 | Mixed Multicoque biplace - Nacra 15 race 9 | Club Na?utico San Isidro |
Shooting
October 7 | 09h00 | Men's 10 m Air rifle Qualification | Shooting Range | |
October 7 | 09h00 | Men's 10 m Air rifle Finals | Shooting Range | |
October 8 | 09h00 | Women's 10 m Air rifle qualification | Shooting Range | |
October 8 | 11h15 | Women's 10 m Air rifle Final | Shooting Range | |
October 9 | 09h00 | Women's 10 m Air pistol Qualification | Shooting Range | |
October 9 | 11h15 | Women's 10 m Air pistol Final | Shooting Range | |
October 10 | 09h00 | Men's 10 m Air pistol qualification | Shooting Range | |
October 10 | 11h15 | Men's 10 m Air pistol Final | Shooting Range | |
October 10 | 13h15 | Mixed 10 m Air rifle international qualification | Shooting Range | |
October 10 | 15h00 | Mixed 10 m Air rifle international round of 16 | Shooting Range | |
October 11 | 09h00 | Mixed 10 m Air rifle international Quarterfinals | Shooting Range | |
October 11 | 10h00 | Mixed 10 m Air rifle international Semifinals | Shooting Range | |
October 11 | 11h00 | Mixed 10 m Air rifle international Bronze medal Match | Shooting Range | |
October 11 | 11h30 | Mixed 10 m Air rifle international Finals | Shooting Range | |
October 11 | 13h45 | Mixed 10 m Air pistol international team qualification | Shooting Range | |
October 11 | 15h30 | Mixed 10 m Air pistol international team Round of 16 | Shooting Range | |
October 12 | 09h00 | Mixed 10 m Air pistol international team Quarterfinals | Shooting Range | |
October 12 | 10h00 | Mixed 10 m Air pistol international team Semifinals | Shooting Range | |
October 12 | 10h00 | Mixed 10 m Air pistol international team Final | Shooting Range | |
October 12 | 11h00 | Mixed 10 m Air pistol international team Bronze Medal Match | Shooting Range |
Sport Clibing
October 7 | 09h00 | Women's Combined Qualification - Speed | Sport Climbing Wall | |
October 7 | 11h00 | Women's Combined Qualification - Bouldering | Sport Climbing Wall | |
October 7 | 15h30 | Women's Combined Qualification - Lead | Sport Climbing Wall | |
October 8 | 09h00 | Men's Combined Qualification - Speed | Sport Climbing Wall | |
October 8 | 11h00 | Men's Combined Qualification - Bouldering | Sport Climbing Wall | |
October 9 | 09h00 | Women's Combined Speed - Final | Sport Climbing Wall | |
October 9 | 11h45 | Women's Combined Bouldering - Final | Sport Climbing Wall | |
October 9 | 15h50 | Women's Combined Lead - Final | Sport Climbing Wall | |
October 10 | 09h00 | Men's Combined Speed - Final | Sport Climbing Wall | |
October 10 | 11h00 | Men's Combined Bouldering - Final | Sport Climbing Wall | |
October 10 | 15h00 | Men's Combined Lead - Final | Sport Climbing Wall |
Swimming
October 7 | 10h00 | Men's 400 m freestyle heat 1 | Natatorium | |
October 7 | 10h06 | Men's 400 m freestyle heat 2 | Natatorium | |
October 7 | 10h12 | Men's 400 m freestyle heat 3 | Natatorium | |
October 7 | 10h18 | Men's 400 m freestyle heat 4 | Natatorium | |
October 7 | 10h24 | Women's 50 m breaststroke heat 1 | Natatorium | |
October 7 | 10h26 | Women's 50 m breaststroke heat 2 | Natatorium | |
October 7 | 10h29 | Women's 50 m breaststroke heat 3 | Natatorium | |
October 7 | 10h31 | Women's 50 m breaststroke heat 4 | Natatorium | |
October 7 | 10h33 | Women's 50 m breaststroke heat 5 | Natatorium | |
October 7 | 10h35 | Women's 50 m breaststroke heat 6 | Natatorium | |
October 7 | 10h38 | Men's 100 m backstroke heat 1 | Natatorium | |
October 7 | 10h40 | Men's 100 m backstroke heat 2 | Natatorium | |
October 7 | 10h43 | Men's 100 m backstroke heat 3 | Natatorium | |
October 7 | 10h45 | Men's 100 m backstroke heat 4 | Natatorium | |
October 7 | 10h48 | Women's 100 m backstroke heat 1 | Natatorium | |
October 7 | 10h51 | Women's 100 m backstroke heat 2 | Natatorium | |
October 7 | 10h54 | Women's 100 m backstroke heat 3 | Natatorium | |
October 7 | 10h57 | Women's 100 m backstroke heat 4 | Natatorium | |
October 7 | 11h00 | Men's 100 m breaststroke heat 1 | Natatorium | |
October 7 | 11h02 | Men's 100 m breaststroke heat 2 | Natatorium | |
October 7 | 11h05 | Men's 100 m breaststroke heat 3 | Natatorium | |
October 7 | 11h08 | Men's 100 m breaststroke heat 4 | Natatorium | |
October 7 | 11h11 | Women's 200 m individual medley heat 1 | Natatorium | |
October 7 | 11h15 | Women's 200 m individual medley heat 2 | Natatorium | |
October 7 | 11h19 | Women's 200 m individual medley heat 3 | Natatorium | |
October 7 | 11h23 | Women's 200 m individual medley heat 4 | Natatorium | |
October 7 | 11h27 | Mixed 4 x 100 m freestyle relay heat 1 | Natatorium | |
October 7 | 11h33 | Mixed 4 x 100 m freestyle relay heat 2 | Natatorium | |
October 7 | 11h39 | Mixed 4 x 100 m freestyle relay heat 3 | Natatorium | |
October 7 | 18h00 | Men's 400 m freestyle Final | Natatorium | |
October 7 | 18h07 | Women's 50 m breaststroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 7 | 18h11 | Women's 50 m breaststroke Semifinal 2 | Natatorium | |
October 7 | 18h15 | Men's 100 m backstroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 7 | 18h19 | Men's 100 m backstroke Semifinal 2 | Natatorium | |
October 7 | 18h30 | Women's 100 m backstroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 7 | 18h34 | Women's 100 m backstroke Semifinal 2 | Natatorium | |
October 7 | 18h38 | Men's 100 m breaststroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 7 | 18h42 | Men's 100 m breaststroke Semifinal 2 | Natatorium | |
October 7 | 18h46 | Women's 200 m individual medley Final | Natatorium | |
October 7 | 18h51 | Mixed 4 x 100 m freestyle relay Final | Natatorium | |
October 8 | 10h00 | Men's 200 m individual medley heat 1 | Natatorium | |
October 8 | 10h04 | Men's 200 m individual medley heat 2 | Natatorium | |
October 8 | 10h08 | Men's 200 m individual medley heat 3 | Natatorium | |
October 8 | 10h12 | Women's 100 m freestyle heat 1 | Natatorium | |
October 8 | 10h15 | Women's 100 m freestyle heat 2 | Natatorium | |
October 8 | 10h18 | Women's 100 m freestyle heat 3 | Natatorium | |
October 8 | 10h21 | Women's 100 m freestyle heat 4 | Natatorium | |
October 8 | 10h24 | Women's 100 m freestyle heat 5 | Natatorium | |
October 8 | 10h27 | Women's 100 m freestyle heat 6 | Natatorium | |
October 8 | 10h30 | Men's 100 m butterfly heat 1 | Natatorium | |
October 8 | 10h33 | Men's 100 m butterfly heat 2 | Natatorium | |
October 8 | 10h36 | Men's 100 m butterfly heat 3 | Natatorium | |
October 8 | 10h39 | Men's 100 m butterfly heat 4 | Natatorium | |
October 8 | 10h42 | Men's 100 m butterfly heat 5 | Natatorium | |
October 8 | 10h46 | Men's 100 m butterfly heat 6 | Natatorium | |
October 8 | 10h48 | Women's 200 m butterfly heat 1 | Natatorium | |
October 8 | 10h52 | Women's 200 m butterfly heat 2 | Natatorium | |
October 8 | 10h57 | Men's 200 m freestyle heat 1 | Natatorium | |
October 8 | 11h01 | Men's 200 m freestyle heat 2 | Natatorium | |
October 8 | 11h05 | Men's 200 m freestyle heat 3 | Natatorium | |
October 8 | 11h09 | Men's 200 m freestyle heat 4 | Natatorium | |
October 8 | 11h13 | Men's 200 m freestyle heat 5 | Natatorium | |
October 8 | 18h00 | Men's 100 m backstroke Final | Natatorium | |
October 8 | 18h04 | Youth Women 200 m butterfly Final | Natatorium | |
October 8 | 18h09 | Men's 200 m freestyle Final | Natatorium | |
October 8 | 18h14 | Youth Women 50 m breaststroke Final | Natatorium | |
October 8 | 18h32 | Men's 100 m butterfly Semifinal 1 | Natatorium | |
October 8 | 18h36 | Men's 100 m butterfly Semifinal 2 | Natatorium | |
October 8 | 18h40 | Women's 100 m freestyle Semifinal 1 | Natatorium | |
October 8 | 18h44 | Women's 100 m freestyle Semifinal 2 | Natatorium | |
October 8 | 19h02 | Men's 100 m breaststroke Final | Natatorium | |
October 8 | 19h06 | Women's 100 m backstroke Final | Natatorium | |
October 8 | 19h10 | Men's 200 m individual medley Final | Natatorium | |
October 8 | 19h29 | Women's 4 x 100 m medley relay Final | Natatorium | |
October 9 | 10h00 | Women's 800 m freestyle Slowest Heat 1 | Natatorium | |
October 9 | 10h10 | Women's 800 m freestyle Slowest Heat 2 | Natatorium | |
October 9 | 10h22 | Women's 50 m butterfly Heat 1 | Natatorium | |
October 9 | 10h24 | Women's 50 m butterfly Heat 2 | Natatorium | |
October 9 | 10h26 | Women's 50 m butterfly Heat 3 | Natatorium | |
October 9 | 10h28 | Women's 50 m butterfly Heat 4 | Natatorium | |
October 9 | 10h30 | Women's 50 m butterfly Heat 5 | Natatorium | |
October 9 | 10h32 | Men's 50 m backstroke Heat 1 | Natatorium | |
October 9 | 10h34 | Men's 50 m backstroke Heat 2 | Natatorium | |
October 9 | 10h36 | Men's 50 m backstroke Heat 3 | Natatorium | |
October 9 | 10h38 | Men's 50 m backstroke Heat 4 | Natatorium | |
October 9 | 10h41 | Women's 100 m breaststroke Heat 1 | Natatorium | |
October 9 | 10h44 | Women's 100 m breaststroke Heat 2 | Natatorium | |
October 9 | 10h46 | Women's 100 m breaststroke Heat 3 | Natatorium | |
October 9 | 10h49 | Women's 100 m breaststroke Heat 4 | Natatorium | |
October 9 | 10h52 | Women's 100 m breaststroke Heat 5 | Natatorium | |
October 9 | 10h54 | Women's 100 m breaststroke Heat 6 | Natatorium | |
October 9 | 10h58 | Men's 50 m freestyle Heat 1 | Natatorium | |
October 9 | 11h00 | Men's 50 m freestyle Heat 2 | Natatorium | |
October 9 | 11h02 | Men's 50 m freestyle Heat 3 | Natatorium | |
October 9 | 11h04 | Men's 50 m freestyle Heat 4 | Natatorium | |
October 9 | 11h06 | Men's 50 m freestyle Heat 5 | Natatorium | |
October 9 | 11h08 | Men's 50 m freestyle Heat 6 | Natatorium | |
October 9 | 11h10 | Men's 50 m freestyle Heat 7 | Natatorium | |
October 9 | 11h13 | Women's 200 m backstroke Heat 1 | Natatorium | |
October 9 | 11h16 | Women's 200 m backstroke Heat 2 | Natatorium | |
October 9 | 11h20 | Women's 200 m backstroke Heat 3 | Natatorium | |
October 9 | 11h24 | Women's 200 m backstroke Heat 4 | Natatorium | |
October 9 | 11h29 | Men's 100 m butterfly Semifinal barrage | Natatorium | |
October 9 | 11h31 | Women's 50 m butterfly Heat barrage | Natatorium | |
October 9 | 18h00 | Women's 800 m freestyle Final | Natatorium | |
October 9 | 18h13 | Women's 50 m butterfly Semifinal 1 | Natatorium | |
October 9 | 18h18 | Women's 50 m butterfly Semifinal 2 | Natatorium | |
October 9 | 18h23 | Men's 50 m freestyle Semifinal 1 | Natatorium | |
October 9 | 18h28 | Men's 50 m freestyle Semifinal 1 | Natatorium | |
October 9 | 18h40 | Women's 200 m backstroke Final | Natatorium | |
October 9 | 18h46 | Women's 100 m butterfly Final | Natatorium | |
October 9 | 18h51 | Women's 100 m breaststroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 9 | 18h56 | Women's 100 m breaststroke Semifinal 2 | Natatorium | |
October 9 | 19h25 | Women's 100 m freestyle Final | Natatorium | |
October 9 | 19h30 | Men's 4 x 100 m freestyle relay Final | Natatorium | |
October 9 | 19h53 | Men's 50 m freestyle Semifinal barrage | Natatorium | |
October 10 | 10h00 | Men's 50 m butterfly heat 1 | Natatorium | |
October 10 | 10h02 | Men's 50 m butterfly heat 2 | Natatorium | |
October 10 | 10h04 | Men's 50 m butterfly heat 3 | Natatorium | |
October 10 | 10h06 | Men's 50 m butterfly heat 4 | Natatorium | |
October 10 | 10h08 | Men's 50 m butterfly heat 5 | Natatorium | |
October 10 | 10h10 | Men's 50 m butterfly heat 6 | Natatorium | |
October 10 | 10h12 | Men's 50 m butterfly heat 7 | Natatorium | |
October 10 | 10h14 | Women's 50 m backstroke heat 1 | Natatorium | |
October 10 | 10h16 | Women's 50 m backstroke heat 2 | Natatorium | |
October 10 | 10h19 | Women's 50 m backstroke heat 3 | Natatorium | |
October 10 | 10h21 | Women's 50 m backstroke heat 4 | Natatorium | |
October 10 | 10h23 | Women's 50 m backstroke heat 5 | Natatorium | |
October 10 | 10h25 | Men's 200 m breaststroke heat 1 | Natatorium | |
October 10 | 10h29 | Men's 200 m breaststroke heat 2 | Natatorium | |
October 10 | 10h33 | Men's 200 m breaststroke heat 3 | Natatorium | |
October 10 | 10h37 | Men's 200 m breaststroke heat 4 | Natatorium | |
October 10 | 10h41 | Women's 200 m freestyle heat 1 | Natatorium | |
October 10 | 10h45 | Women's 200 m freestyle heat 2 | Natatorium | |
October 10 | 10h49 | Women's 200 m freestyle heat 3 | Natatorium | |
October 10 | 10h53 | Women's 200 m freestyle heat 4 | Natatorium | |
October 10 | 10h56 | Women's 200 m freestyle heat 5 | Natatorium | |
October 10 | 11h01 | Men's 4 x 100 m medley relay heat 1 | Natatorium | |
October 10 | 11h06 | Men's 4 x 100 m medley relay heat 2 | Natatorium | |
October 10 | 18h00 | Men's 50 m freestyle Final | Natatorium | |
October 10 | 18h05 | Women's 50 m backstroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 10 | 18h10 | Women's 50 m backstroke Semifinal 2 | Natatorium | |
October 10 | 18h15 | Men's 200 m breaststroke Final | Natatorium | |
October 10 | 18h29 | Women's 50 m butterfly Final | Natatorium | |
October 10 | 18h34 | Men's 50 m backstroke Final | Natatorium | |
October 10 | 18h39 | Women's 100 m breaststroke Final | Natatorium | |
October 10 | 19h00 | Women's 50 m butterfly Semifinal 1 | Natatorium | |
October 10 | 19h05 | Women's 50 m butterfly Semifinal 2 | Natatorium | |
October 10 | 19h10 | Women's 200 m freestyle Final | Natatorium | |
October 10 | 19h32 | Men's 4 x 100 m medley relay Final | Natatorium | |
October 11 | 10h00 | Men's 800 m freestyle slower heat 1 | Natatorium | |
October 11 | 10h11 | Men's 800 m freestyle slower heat 2 | Natatorium | |
October 11 | 10h22 | Men's 800 m freestyle slower heat 3 | Natatorium | |
October 11 | 10h33 | Women's 50 m freestyle heat 1 | Natatorium | |
October 11 | 10h35 | Women's 50 m freestyle heat 2 | Natatorium | |
October 11 | 10h37 | Women's 50 m freestyle heat 3 | Natatorium | |
October 11 | 10h40 | Women's 50 m freestyle heat 4 | Natatorium | |
October 11 | 10h42 | Women's 50 m freestyle heat 5 | Natatorium | |
October 11 | 10h44 | Women's 50 m freestyle heat 6 | Natatorium | |
October 11 | 10h46 | Women's 50 m freestyle heat 7 | Natatorium | |
October 11 | 10h48 | Men's 100 m freestyle heat 1 | Natatorium | |
October 11 | 10h51 | Men's 100 m freestyle heat 2 | Natatorium | |
October 11 | 10h54 | Men's 100 m freestyle heat 3 | Natatorium | |
October 11 | 10h56 | Men's 100 m freestyle heat 4 | Natatorium | |
October 11 | 10h59 | Men's 100 m freestyle heat 5 | Natatorium | |
October 11 | 11h02 | Men's 100 m freestyle heat 6 | Natatorium | |
October 11 | 11h05 | Women's 100 m butterfly heat 1 | Natatorium | |
October 11 | 11h07 | Women's 100 m butterfly heat 2 | Natatorium | |
October 11 | 11h10 | Women's 100 m butterfly heat 3 | Natatorium | |
October 11 | 11h16 | Men's 50 m backstroke heat 1 | Natatorium | |
October 11 | 11h18 | Men's 50 m backstroke heat 2 | Natatorium | |
October 11 | 11h20 | Men's 50 m backstroke heat 3 | Natatorium | |
October 11 | 11h22 | Men's 50 m backstroke heat 4 | Natatorium | |
October 11 | 11h24 | Men's 50 m backstroke heat 5 | Natatorium | |
October 11 | 18h00 | Men's 800 m freestyle Final | Natatorium | |
October 11 | 18h12 | Women's 100 m butterfly Semifinal 1 | Natatorium | |
October 11 | 18h17 | Women's 100 m butterfly Semifinal 2 | Natatorium | |
October 11 | 18h22 | Men's 100 m freestyle Semifinal 1 | Natatorium | |
October 11 | 18h27 | Men's 100 m freestyle Semifinal 2 | Natatorium | |
October 11 | 18h32 | Women's 50 m freestyle Semifinal 1 | Natatorium | |
October 11 | 18h36 | Women's 50 m freestyle Semifinal 2 | Natatorium | |
October 11 | 18h48 | Men's 50 m butterfly Final | Natatorium | |
October 11 | 18h53 | Women's 50 m backstroke Final | Natatorium | |
October 11 | 18h58 | Men's 50 m breaststroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 11 | 19h02 | Men's 50 m breaststroke Semifinal 1 | Natatorium | |
October 11 | 19h14 | Women's 4 x 100 m freestyle relay Final | Natatorium | |
October 12 | 10h00 | Men's 200 m backstroke heat 1 | Natatorium | |
October 12 | 10h03 | Men's 200 m backstroke heat 2 | Natatorium | |
October 12 | 10h07 | Men's 200 m backstroke heat 3 | Natatorium | |
October 12 | 10h11 | Women's 200 m breaststroke heat 1 | Natatorium | |
October 12 | 10h15 | Women's 200 m breaststroke heat 2 | Natatorium | |
October 12 | 10h19 | Women's 200 m breaststroke heat 3 | Natatorium | |
October 12 | 10h23 | Women's 200 m breaststroke heat 4 | Natatorium | |
October 12 | 10h27 | Women's 200 m breaststroke heat 5 | Natatorium | |
October 12 | 10h32 | Men's 200 m butterfly heat 1 | Natatorium | |
October 12 | 10h36 | Men's 200 m butterfly heat 2 | Natatorium | |
October 12 | 10h40 | Men's 200 m butterfly heat 3 | Natatorium | |
October 12 | 10h43 | Men's 200 m butterfly heat 4 | Natatorium | |
October 12 | 10h47 | Men's 200 m butterfly heat 5 | Natatorium | |
October 12 | 10h52 | Women's 400 m freestyle heat 1 | Natatorium | |
October 12 | 10h58 | Women's 400 m freestyle heat 2 | Natatorium | |
October 12 | 11h04 | Women's 400 m freestyle heat 3 | Natatorium | |
October 12 | 11h11 | Women's 400 m freestyle heat 4 | Natatorium | |
October 12 | 11h18 | Mixed 4 x 100 m medley relay heat 1 | Natatorium | |
October 12 | 11h23 | Mixed 4 x 100 m medley relay heat 2 | Natatorium | |
October 12 | 11h29 | Mixed 4 x 100 m medley relay heat 3 | Natatorium | |
October 12 | 11h35 | Mixed 4 x 100 m medley relay heat 4 | Natatorium | |
October 12 | 18h00 | Women's 50 m freestyle Final | Natatorium | |
October 12 | 18h05 | Men's 50 m backstroke Final | Natatorium | |
October 12 | 18h11 | Women's 100 m butterfly Final | Natatorium | |
October 12 | 18h24 | Men's 100 m freestyle Final | Natatorium | |
October 12 | 18h29 | Women's 200 m breaststroke Final | Natatorium | |
October 12 | 18h51 | Men's 200 m butterfly Final | Natatorium | |
October 12 | 19h42 | Mixed 4 x 100 m medley relay Final | Natatorium |
Table Tennis
October 7 | 10h00 | Women's Single Preliminary pool, group A | Table Tennis Arena | |
October 7 | 10h00 | Men's Single Preliminary pool, group A | Table Tennis Arena | |
October 7 | 10h45 | Men's Single Preliminary pool, group B | Table Tennis Arena | |
October 7 | 10h45 | Women's Single Preliminary pool, group B | Table Tennis Arena | |
October 7 | 11h30 | Men's Single Preliminary pool, group C | Table Tennis Arena | |
October 7 | 11h30 | Women's Single Preliminary pool, group C | Table Tennis Arena | |
October 7 | 12h15 | Men's Single Preliminary pool, group D | Table Tennis Arena | |
October 7 | 12h15 | Women's Single Preliminary pool, group D | Table Tennis Arena | |
October 7 | 13h00 | Men's Single Preliminary pool, group E | Table Tennis Arena | |
October 7 | 13h00 | Women's Single Preliminary pool, group E | Table Tennis Arena | |
October 7 | 13h45 | Men's Single Preliminary pool, group F | Table Tennis Arena | |
October 7 | 13h45 | Women's Single Preliminary pool, group F | Table Tennis Arena | |
October 7 | 16h00 | Women's Single Preliminary pool, group G | Table Tennis Arena | |
October 7 | 16h00 | Men's Single Preliminary pool, group G | Table Tennis Arena | |
October 7 | 16h45 | Women's Single Preliminary pool, group H | Table Tennis Arena | |
October 7 | 16h45 | Men's Single Preliminary pool, group H | Table Tennis Arena | |
October 7 | 17h30 | Women's Single Preliminary pool, group A | Table Tennis Arena | |
October 7 | 17h30 | Men's Single Preliminary pool, group A | Table Tennis Arena | |
October 7 | 18h15 | Men's Single Preliminary pool, group B | Table Tennis Arena | |
October 7 | 18h15 | Women's Single Preliminary pool, group B | Table Tennis Arena | |
October 7 | 19h00 | Men's Single Preliminary pool, group C | Table Tennis Arena | |
October 7 | 19h00 | Women's Single Preliminary pool, group C | Table Tennis Arena | |
October 7 | 19h45 | Women's Single Preliminary pool, group D | Table Tennis Arena | |
October 7 | 19h45 | Men's Single Preliminary pool, group D | Table Tennis Arena | |
October 8 | 10h00 | Men's Single Preliminary pool, group E | Table Tennis Arena | |
October 8 | 10h00 | Men's Single Preliminary pool, group E | Table Tennis Arena | |
October 8 | 10h00 | Women's Single Preliminary pool, group E | Table Tennis Arena | |
October 8 | 10h45 | Women's Single Preliminary pool, group F | Table Tennis Arena | |
October 8 | 10h45 | Men's Single Preliminary pool, group F | Table Tennis Arena | |
October 8 | 11h30 | Men's Single Preliminary pool, group G | Table Tennis Arena | |
October 8 | 11h30 | Women's Single Preliminary pool, group G | Table Tennis Arena | |
October 8 | 12h15 | Women's Single Preliminary pool, group H | Table Tennis Arena | |
October 8 | 12h15 | Men's Single Preliminary pool, group H | Table Tennis Arena | |
October 8 | 13h00 | Women's Single Preliminary pool, group A | Table Tennis Arena | |
October 8 | 13h00 | Men's Single Preliminary pool, group A | Table Tennis Arena | |
October 8 | 13h45 | Women's Single Preliminary pool, group B | Table Tennis Arena | |
October 8 | 13h45 | Men's Single Preliminary pool, group B | Table Tennis Arena | |
October 8 | 16h00 | Men's Single Preliminary pool, group C | Table Tennis Arena | |
October 8 | 16h00 | Women's Single Preliminary pool, group C | Table Tennis Arena | |
October 8 | 16h45 | Men's Single Preliminary pool, group D | Table Tennis Arena | |
October 8 | 16h45 | Women's Single Preliminary pool, group D | Table Tennis Arena | |
October 8 | 17h30 | Women's Single Preliminary pool, group E | Table Tennis Arena | |
October 8 | 17h30 | Men's Single Preliminary pool, group E | Table Tennis Arena | |
October 8 | 18h15 | Men's Single Preliminary pool, group F | Table Tennis Arena | |
October 8 | 18h15 | Women's Single Preliminary pool, group F | Table Tennis Arena | |
October 8 | 19h00 | Women's Single Preliminary pool, group G | Table Tennis Arena | |
October 8 | 19h00 | Men's Single Preliminary pool, group G | Table Tennis Arena | |
October 8 | 19h45 | Men's Single Preliminary pool, group H | Table Tennis Arena | |
October 8 | 19h45 | Women's Single Preliminary pool, group H | Table Tennis Arena | |
October 9 | 10h00 | Men's Single Round of 16 | Table Tennis Arena | |
October 9 | 10h00 | Women's Single Round of 16 | Table Tennis Arena | |
October 9 | 15h00 | Women's Single Quaterfinals | Table Tennis Arena | |
October 9 | 18h00 | Men's Single Quaterfinals | Table Tennis Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Single Semifinals | Table Tennis Arena | |
October 10 | 10h00 | Women's Single Semifinals | Table Tennis Arena | |
October 10 | 11h30 | Men's Single Semifinals | Table Tennis Arena | |
October 10 | 16h00 | Women's Single Bronze Medal Match | Table Tennis Arena | |
October 10 | 16h45 | Men's Single Bronze Medal Match | Table Tennis Arena | |
October 10 | 17h30 | Women's Single Final | Table Tennis Arena | |
October 10 | 18h15 | Men's Single Final | Table Tennis Arena | |
October 12 | 10h00 | Mixed International preliminary round, group A | Table Tennis Arena | |
October 13 | 10h00 | Mixed International preliminary round, group F | Table Tennis Arena | |
October 14 | 10h00 | Mixed International round of 16 | Table Tennis Arena | |
October 14 | 17h00 | Mixed International Quarterfinals | Table Tennis Arena | |
October 15 | 10h00 | Mixed International Semifinals | Table Tennis Arena | |
October 15 | 17h00 | Mixed International Bronze Medal Match | Table Tennis Arena | |
October 15 | 18h30 | Mixed International Final | Table Tennis Arena |
Taekwondo
October 7 | 14h00 | Women's - 44 Kg Round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 7 | 14h15 | Men's - 48 Kg Round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 7 | 14h45 | Women's - 44 Kg Quaterfinals | Oceania Pavilion | |
October 7 | 15h00 | Men's - 48 Kg Quaterfinals | Oceania Pavilion | |
October 8 | 14h00 | Women's 44 - 49 Kg Round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 8 | 14h15 | Men's 48 - 55 Kg Round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 8 | 16h00 | Women's 44 - 49 Kg Quarterfinals | Oceania Pavilion | |
October 8 | 16h15 | Men's 48 - 55 Kg Quarterfinals | Oceania Pavilion | |
October 8 | 19h00 | Women's 44 - 49 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 8 | 19h15 | Men's 48 - 55 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 8 | 20h00 | Women's 44 - 49 Kg Final | Oceania Pavilion | |
October 8 | 20h15 | Men's 48 - 55 Kg Final | Oceania Pavilion | |
October 9 | 14h00 | Women's 49 - 55 Kg Round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 9 | 14h15 | Men's 55 - 63 Kg Round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 9 | 15h00 | Women's 49 - 55 Kg Quaterfinals | Oceania Pavilion | |
October 9 | 15h15 | Men's 55 - 63 Kg Quaterfinals | Oceania Pavilion | |
October 9 | 19h00 | Women's 49 - 55 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 9 | 19h15 | Men's 55 - 63 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 9 | 20h00 | Women's 49 - 55 Kg Fiinal | Oceania Pavilion | |
October 9 | 20h15 | Men's 55 - 63 Kg Fiinal | Oceania Pavilion | |
October 10 | 14h00 | Women's 55 - 63 Kg round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 10 | 14h15 | Men's 63 - 73 Kg round of 16 | Oceania Pavilion | |
October 10 | 15h15 | Women's 55 - 63 Kg Quaterfinals | Oceania Pavilion | |
October 10 | 15h30 | Men's 63 - 73 Kg Quaterfinals | Oceania Pavilion | |
October 10 | 19h00 | Women's 55 - 63 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 10 | 19h15 | Men's 63 - 73 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 10 | 20h00 | Women's 55 - 63 Kg Final | Oceania Pavilion | |
October 10 | 20h15 | Men's 63 - 73 Kg Final | Oceania Pavilion | |
October 11 | 14h00 | Women's + 63 Kg Quarterfinals | Oceania Pavilion | |
October 11 | 14h15 | Men's + 73 Kg Quarterfinals | Oceania Pavilion | |
October 11 | 19h00 | Women's + 63 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 11 | 19h15 | Men's + 73 Kg Semifinals | Oceania Pavilion | |
October 11 | 20h00 | Women's + 63 Kg Final | Oceania Pavilion | |
October 11 | 20h15 | Men's + 73 Kg Final | Oceania Pavilion |
Tennis
October 7 | 09h45 | Men's single Round 1 | B. A. Lawn Tennis | |
October 7 | 11h15 | Men's single Round 1 | B. A. Lawn Tennis | |
October 7 | 12h45 | Mixed double Round 1 | B. A. Lawn Tennis | |
October 7 | 12h45 | Women's double Round 1 | B. A. Lawn Tennis | |
October 8 | 10h00 | Women's single round 1 | B. A. Lawn Tennis | |
October 8 | 13h00 | Men's double round 1 | B. A. Lawn Tennis | |
October 9 | 10h00 | Men's single round 2 | B. A. Lawn Tennis | |
October 9 | 10h00 | Men's single round 2 | B. A. Lawn Tennis | |
October 9 | 11h30 | Women's double Quaterfinals | B. A. Lawn Tennis | |
October 9 | 11h30 | Mixed double Round 1 | B. A. Lawn Tennis | |
October 10 | 10h00 | Men's single Quaterfinals | B. A. Lawn Tennis | |
October 10 | 10h00 | Men's single Quaterfinals | B. A. Lawn Tennis | |
October 10 | 10h00 | Women's single round 2 | B. A. Lawn Tennis | |
October 10 | 11h30 | Men's double Quaterfinals | B. A. Lawn Tennis | |
October 10 | 13h00 | Women's double Semifinals | B. A. Lawn Tennis | |
October 11 | 10h00 | Women's single Quarterfinals | B. A. Lawn Tennis | |
October 11 | 10h30 | Men's single Semifinals | B. A. Lawn Tennis | |
October 11 | 12h00 | Mixed double Round 2 | B. A. Lawn Tennis | |
October 12 | 10h00 | Men's single Bronze Medal Match | B. A. Lawn Tennis | |
October 13 | 10h00 | Men's single Final | B. A. Lawn Tennis | |
October 14 | 10h00 | Women's single Final | B. A. Lawn Tennis | |
October 14 | 11h30 | Men's double Final | B. A. Lawn Tennis | |
October 14 | 12h00 | Mixed double Bronze Medal Match | B. A. Lawn Tennis | |
October 14 | 13h00 | Mixed double Final | B. A. Lawn Tennis |
Triathlon
October 7 | 11h00 | Women's | Bosques De Palermo | |
October 8 | 11h00 | Men's | Bosques De Palermo | |
October 11 | 11h00 | Mixed 4 x Relay | Bosques De Palermo |
Weightlifting
October 7 | 16h00 | Women's - 44 Kg | Europa Pavilion | |
October 7 | 20h00 | Men's - 56 Kg | Europa Pavilion | |
October 8 | 16h00 | Women's 44 - 48 Kg | Europa Pavilion | |
October 8 | 20h00 | Men's 56 - 62 Kg | Europa Pavilion | |
October 9 | 14h30 | Women's 48 - 53 Kg | Europa Pavilion | |
October 9 | 18h00 | Men's 62 - 69 Kg | Europa Pavilion | |
October 11 | 14h30 | Women's 53 - 58 Kg | Europa Pavilion | |
October 11 | 18h00 | Men's 69 - 77 Kg | Europa Pavilion | |
October 12 | 14h30 | Women's 58 - 63 Kg | Europa Pavilion | |
October 12 | 18h00 | Men's 77 - 85 Kg | Europa Pavilion |