marcolympics
2016 Rio de Janeiro Summer

Welcome Day Sport Results Français
poster
  The 15th Paralympic Games Torche
Mascotte
medaille de vainqueur

Infos

The results are complete and definitive except IOC decision
Abreviations: WR: World Record, PR: Paralympic Record, NR: National Record, CR: Continental Record

ICE SLEDGE HOCKEY

Mixed    Teammedailleflag United States of America
Mixed    Teammedailleflag Russian Federation
Mixed    Teammedailleflag Canada
Mixed    Teammedailleflag Norway
Mixed    Teammedailleflag Czech Republique
Mixed    Teammedailleflag Italy
Mixed    Teammedailleflag Republic of Korea
Mixed    Teammedailleflag Sweden

Skiing Alpine

Men's Downhill Sitting  medailleflag Akira KANO (JPN) LW11
1'23"80
Men's Downhill Sitting  medailleflag Josh DUECK (CAN) LW11
1'24"19
Men's Downhill Sitting  medailleflag Takeshi SUZUKI (JPN) LW12-2
1'24"75
Men's Downhill Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
1'25"35
Men's Downhill Sitting  medailleflag Kurt OATWAY (CAN) LW12-1
1'25"46
Men's Downhill Sitting  medailleflag Caleb BROUSSEAU (CAN) LW12-1
1'25"62
Men's Downhill Sitting  medailleflag Yohann TABERLET (FRA) LW12-1
1'26"61
Men's Downhill Sitting  medailleflag Georg KREITER (GER) LW10-1
1'26"65
Men's Downhill Sitting  medailleflag Christoph KUNZ (SUI) LW10-1
1'27"10
Men's Downhill Sitting  medailleflag Christopher DEVLIN-YOUNG (USA) LW12-1
1'27"84
Men's Downhill Sitting  medailleflag Thomas NOLTE (GER) LW11
1'28"31
Men's Downhill Sitting  medailleflag Jong Seork PARK (KOR) LW11
1'37"61
Men's Downhill Sitting  medailleflag Franz HANFSTINGL (GER) LW12-1
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Jasmin BAMBUR (USA) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Tyler WALKER (USA) LW12-1
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Cyril MORE (FRA) LW12-1
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Taiki MORII (JPN) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Arly VELASQUEZ (MEX) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Kees-Jan VAN DER KLOOSTER (NED) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Reinhold SAMPL (AUT) LW11
DNS
Men's Downhill Standing  medailleflag Markus SALCHER (AUT) LW9-1
1'24"35
Men's Downhill Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (RUS) LW6/8-2
1'24"41
Men's Downhill Standing  medailleflag Vincent GAUTHIER-MANUEL (FRA) LW6/8-2
1'25"30
Men's Downhill Standing  medailleflag Matthias LANZINGER (AUT) LW4
1'25"57
Men's Downhill Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
1'26"08
Men's Downhill Standing  medailleflag Toby KANE (AUS) LW2
1'26"25
Men's Downhill Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
1'26"71
Men's Downhill Standing  medailleflag Christian LANTHALER (ITA) LW2
1'27"99
Men's Downhill Standing  medailleflag Hiraku MISAWA (JPN) LW2
1'28"13
Men's Downhill Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
1'28"31
Men's Downhill Standing  medailleflag Alexander ALYABYEV (RUS) LW6/8-2
1'28"70
Men's Downhill Standing  medailleflag Romain RIBOUD (FRA) LW9-2
1'29"20
Men's Downhill Standing  medailleflag Alexander VETROV (RUS) LW5/7-3
1'30"19
Men's Downhill Standing  medailleflag Bart VERBRUGGEN (NED) LW9-1
1'30"32
Men's Downhill Standing  medailleflag Braydon LUSCOMBE (CAN) LW2
DNF
Men's Downhill Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
DNF
Men's Downhill Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
DNF
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
1'21"76
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
1'22"01
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Robin FEMY (guide)
1'23"02
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Martin MOTYKA (guide)
1'23"38
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Mark BATHUM (USA) B2 Cade YAMAMOTO (guide)
1'23"38
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Alessandro DALDOSS (ITA) B2 Luca NEGRINI (guide)
1'23"97
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Gabriel Juan GORCE YEPES (ESP) B2 Josep Arnau FERRER VENTURA (guide)
1'24"59
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Hugo THOMAS (SUI) B2 Luana BERGAMIN (guide)
1'26"02
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (RUS) B2 German AGRANOVSKII (guide)
1'30"67
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Radomir DUDAS (SVK) B2 Michal CERVEN (guide)
1'33"37
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Michal BELADIC (SVK) B2 Filip MOTYKA (guide)
1'35"98
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Vincent GAUTHIER-MANUEL (FRA) LW6/8-2
2'25"87
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (RUS) LW6/8-2
2'27"87
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Markus SALCHER (AUT) LW9-1
2'28"14
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
2'31"66
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
2'31"82
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Toshihiro ABE (JPN) LW6/8-1
2'36"33
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Martin WUERZ (AUT) LW6/8-2
2'36"71
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Romain RIBOUD (FRA) LW9-2
2'37"46
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
2'38"07
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Masahiko TOKAI (JPN) LW3
2'38"12
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Martin FALCH (AUT) LW4
2'40"20
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Robin CUCHE (SUI) LW9-2
2'40"57
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
2'40"97
Men's Giant slalom Standing  medailleflag James WHITLEY (GBR) LW5/7-3
2'42"78
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Christian LANTHALER (ITA) LW2
2'43"82
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Ralph GREEN (USA) LW2
2'44"87
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Marco ZANOTTI (ITA) LW4
2'45"49
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Christophe BRODARD (SUI) LW6/8-1
2'46"14
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Jochi ROETHLISBERGER (SUI) LW5/7-1
2'48"63
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Jorge MIGUELES (CHI) LW4
2'48"80
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Mads ANDREASSEN (NOR) LW6/8-1
2'48"92
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Andrzej SZCZESNY (POL) LW2
2'52"13
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Jasper BALCAEN (BEL) LW9-1
2'52"87
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Joel HUNT (USA) LW3
2'58"33
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Carlos Javier CODINA THOMATIS (ARG) LW4
2'58"36
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Fukutaro YAMAZAKI (JPN) LW9-2
2'59"03
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Tyler CARTER (USA) LW4
3'00"14
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Mehmet CEKIC (TUR) LW4
3'09"73
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Jugoslav MILOSEVIC (SRB) LW6/8-1
3'22"36
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Senad TURKOVIC (BIH) LW4
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Alexander VETROV (RUS) LW5/7-3
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Hansjoerg LANTSCHNER (ITA) LW9-2
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
DNS
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Robin FEMY (guide)
2'29"62
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Martin MOTYKA (guide)
2'31"66
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (RUS) B2 Evgeny GEROEV (guide)
2'33"57
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
2'34"82
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Chris WILLIAMSON (CAN) B3 Nick BRUSH (guide)
2'37"57
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (RUS) B2 German AGRANOVSKII (guide)
2'40"78
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Gabriel Juan GORCE YEPES (ESP) B2 Josep Arnau FERRER VENTURA (guide)
2'42"18
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Marek KUBACKA (SVK) B1 Natalia KARPISOVA (guide)
2'42"52
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
2'42"64
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Radomir DUDAS (SVK) B2 Michal CERVEN (guide)
2'43"42
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Michal BELADIC (SVK) B2 Filip MOTYKA (guide)
2'47"06
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Alexander FEDORUK (RUS) B2 Artem ZAGORODSKIKH (guide)
2'54"96
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Dmytro KUZMIN (UKR) B2 Sergii DOROSH (guide)
3'14"97
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Damir MIZDRAK (CRO) B3 Luka DEBELJAK (guide)
3'42"20
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Alessandro DALDOSS (ITA) B2 Luca NEGRINI (guide)
DNF
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
DNF
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Takeshi SUZUKI (JPN) LW12-2
1'53"78
Men's Slalom Sitting  medailleflag Philipp BONADIMANN (AUT) LW11
1'56"46
Men's Slalom Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
1'56"64
Men's Slalom Sitting  medailleflag Taiki MORII (JPN) LW11
1'57"74
Men's Slalom Sitting  medailleflag Yohann TABERLET (FRA) LW12-1
1'57"80
Men's Slalom Sitting  medailleflag Cyril MORE (FRA) LW12-1
1'59"58
Men's Slalom Sitting  medailleflag Akira KANO (JPN) LW11
1'59"79
Men's Slalom Sitting  medailleflag Gerald HAYDEN (USA) LW12-1
2'00"16
Men's Slalom Sitting  medailleflag Dietmar DORN (AUT) LW11
2'00"21
Men's Slalom Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
2'05"15
Men's Slalom Sitting  medailleflag Ben SNEESBY (GBR) LW12-1
2'05"30
Men's Slalom Sitting  medailleflag Andreas KAPFINGER (AUT) LW10-1
2'12"38
Men's Slalom Sitting  medailleflag Igor SIKORSKI (POL) LW11
2'23"55
Men's Slalom Sitting  medailleflag Oscar Antonio ESPALLARGAS JUAREZ (ESP) LW12-1
2'23"57
Men's Slalom Sitting  medailleflag Thomas JACOBSEN (NOR) LW11
2'30"21
Men's Slalom Sitting  medailleflag Thomas NOLTE (GER) LW11
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Kurt OATWAY (CAN) LW12-1
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Dino SOKOLOVIC (CRO) LW12-2
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Jasmin BAMBUR (USA) LW11
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Heath CALHOUN (USA) LW12-2
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Scott MEYER (USA) LW12-1
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Nikolai SHUVALOV (RUS) LW10-2
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Corey PETERS (NZL) LW12-1
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Jong Seork PARK (KOR) LW11
DNF
Men's Slalom Sitting  medailleflag Oldrich JELINEK (CZE) LW10-1
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (RUS) LW6/8-2
1'38"97
Men's Slalom Standing  medailleflag Vincent GAUTHIER-MANUEL (FRA) LW6/8-2
1'40"24
Men's Slalom Standing  medailleflag Alexander ALYABYEV (RUS) LW6/8-2
1'40"74
Men's Slalom Standing  medailleflag Toby KANE (AUS) LW2
1'43"48
Men's Slalom Standing  medailleflag Thomas GROCHAR (AUT) LW2
1'43"69
Men's Slalom Standing  medailleflag Matt HALLAT (CAN) LW2
1'43"81
Men's Slalom Standing  medailleflag Adam HALL (NZL) LW1
1'44"25
Men's Slalom Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
1'45"08
Men's Slalom Standing  medailleflag Martin WUERZ (AUT) LW6/8-2
1'46"40
Men's Slalom Standing  medailleflag Andrzej SZCZESNY (POL) LW2
1'50"35
Men's Slalom Standing  medailleflag Masahiko TOKAI (JPN) LW3
1'51"17
Men's Slalom Standing  medailleflag Alexander VETROV (RUS) LW5/7-3
1'52"07
Men's Slalom Standing  medailleflag Martin FALCH (AUT) LW4
1'52"09
Men's Slalom Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
1'53"14
Men's Slalom Standing  medailleflag James WHITLEY (GBR) LW5/7-3
1'53"43
Men's Slalom Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
1'54"05
Men's Slalom Standing  medailleflag Ralph GREEN (USA) LW2
1'57"20
Men's Slalom Standing  medailleflag Robin CUCHE (SUI) LW9-2
1'57"69
Men's Slalom Standing  medailleflag Toshihiro ABE (JPN) LW6/8-1
1'57"92
Men's Slalom Standing  medailleflag Sadegh KALHOR (IRI) LW2
2'01"24
Men's Slalom Standing  medailleflag Stanislav LOSKA (CZE) LW6/8-1
2'01"67
Men's Slalom Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
2'02"57
Men's Slalom Standing  medailleflag Jochi ROETHLISBERGER (SUI) LW5/7-1
2'02"85
Men's Slalom Standing  medailleflag Mads ANDREASSEN (NOR) LW6/8-1
2'03"89
Men's Slalom Standing  medailleflag Jorge MIGUELES (CHI) LW4
2'05"40
Men's Slalom Standing  medailleflag Carlos Javier CODINA THOMATIS (ARG) LW4
2'09"94
Men's Slalom Standing  medailleflag Marco ZANOTTI (ITA) LW4
2'10"05
Men's Slalom Standing  medailleflag Ian JANSING (USA) LW9-2
2'10"75
Men's Slalom Standing  medailleflag Jasper BALCAEN (BEL) LW9-1
2'13"82
Men's Slalom Standing  medailleflag Fukutaro YAMAZAKI (JPN) LW9-2
2'16"36
Men's Slalom Standing  medailleflag Andrea VALENTI (ITA) LW9-2
2'17"10
Men's Slalom Standing  medailleflag Santiago VEGA (CHI) LW4
2'28"63
Men's Slalom Standing  medailleflag Jugoslav MILOSEVIC (SRB) LW6/8-1
2'28"79
Men's Slalom Standing  medailleflag Mher AVANESYAN (ARM) LW5/7-1
2'30"34
Men's Slalom Standing  medailleflag Mehmet CEKIC (TUR) LW4
2'34"42
Men's Slalom Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Braydon LUSCOMBE (CAN) LW2
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Patrick PARNELL (USA) LW2
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Romain RIBOUD (FRA) LW9-2
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Ugo BREGANT (ITA) LW2
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Christophe BRODARD (SUI) LW6/8-1
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
DNF
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (RUS) B2 Evgeny GEROEV (guide)
1'43"21
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
1'46"82
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Chris WILLIAMSON (CAN) B3 Nick BRUSH (guide)
1'48"61
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Mark BATHUM (USA) B2 Cade YAMAMOTO (guide)
1'49"13
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
1'49"94
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Radomir DUDAS (SVK) B2 Michal CERVEN (guide)
1'54"46
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Michal BELADIC (SVK) B2 Filip MOTYKA (guide)
1'59"41
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
2'03"47
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Alexander FEDORUK (RUS) B2 Artem ZAGORODSKIKH (guide)
2'04"17
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Dmytro KUZMIN (UKR) B2 Sergii DOROSH (guide)
2'12"81
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Damir MIZDRAK (CRO) B3 Luka DEBELJAK (guide)
2'44"86
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Robin FEMY (guide)
DNF
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Gabriel Juan GORCE YEPES (ESP) B2 Josep Arnau FERRER VENTURA (guide)
DNF
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (RUS) B2 German AGRANOVSKII (guide)
DNF
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
DNF
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Martin MOTYKA (guide)
DNF
Men's Super combined Sitting  medailleflag Josh DUECK (CAN) LW11
2'18"20
Men's Super combined Sitting  medailleflag Heath CALHOUN (USA) LW12-2
2'19"09
Men's Super combined Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
2'20"20
Men's Super combined Sitting  medailleflag Corey PETERS (NZL) LW12-1
2'21"91
Men's Super combined Sitting  medailleflag Thomas NOLTE (GER) LW11
2'22"18
Men's Super combined Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
2'28"04
Men's Super combined Sitting  medailleflag Akira TANIGUCHI (JPN) LW11
2'34"71
Men's Super combined Sitting  medailleflag Mick BRENNAN (GBR) LW12-2
2'40"74
Men's Super combined Sitting  medailleflag Thomas JACOBSEN (NOR) LW11
2'48"09
Men's Super combined Sitting  medailleflag Taiki MORII (JPN) LW11
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (RUS) LW6/8-2
2'09"72
Men's Super combined Standing  medailleflag Matthias LANZINGER (AUT) LW4
2'10"82
Men's Super combined Standing  medailleflag Toby KANE (AUS) LW2
2'14"14
Men's Super combined Standing  medailleflag Adam HALL (NZL) LW1
2'14"36
Men's Super combined Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
2'14"38
Men's Super combined Standing  medailleflag Cedric AMAFROI-BROISAT (FRA) LW4
2'16"24
Men's Super combined Standing  medailleflag Martin WUERZ (AUT) LW6/8-2
2'17"94
Men's Super combined Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
2'18"64
Men's Super combined Standing  medailleflag Hiraku MISAWA (JPN) LW2
2'18"66
Men's Super combined Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
2'19"48
Men's Super combined Standing  medailleflag Thomas GROCHAR (AUT) LW2
2'21"38
Men's Super combined Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
2'22"07
Men's Super combined Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
2'22"65
Men's Super combined Standing  medailleflag Hansjoerg LANTSCHNER (ITA) LW9-2
2'30"66
Men's Super combined Standing  medailleflag Braydon LUSCOMBE (CAN) LW2
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Romain RIBOUD (FRA) LW9-2
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
DNS
Men's Super combined Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
DNS
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (RUS) B2 Evgeny GEROEV (guide)
2'15"87
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Mark BATHUM (USA) B2 Cade YAMAMOTO (guide)
2'17"38
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Gabriel Juan GORCE YEPES (ESP) B2 Josep Arnau FERRER VENTURA (guide)
2'20"36
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Radomir DUDAS (SVK) B2 Michal CERVEN (guide)
2'21"35
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
2'22"58
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Michal BELADIC (SVK) B2 Filip MOTYKA (guide)
2'32"20
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
2'51"30
Men's Super-G Sitting  medailleflag Akira KANO (JPN) LW11
1'19"51
Men's Super-G Sitting  medailleflag Taiki MORII (JPN) LW11
1'21"60
Men's Super-G Sitting  medailleflag Caleb BROUSSEAU (CAN) LW12-1
1'22"05
Men's Super-G Sitting  medailleflag Heath CALHOUN (USA) LW12-2
1'24"65
Men's Super-G Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
1'25"07
Men's Super-G Sitting  medailleflag Corey PETERS (NZL) LW12-1
1'26"17
Men's Super-G Sitting  medailleflag Jasmin BAMBUR (USA) LW11
1'26"36
Men's Super-G Sitting  medailleflag Philipp BONADIMANN (AUT) LW11
1'26"84
Men's Super-G Sitting  medailleflag Kurt OATWAY (CAN) LW12-1
1'29"10
Men's Super-G Sitting  medailleflag Mick BRENNAN (GBR) LW12-2
1'30"48
Men's Super-G Sitting  medailleflag Arly VELASQUEZ (MEX) LW11
1'30"57
Men's Super-G Sitting  medailleflag Maurizio NICOLI (SUI) LW10-2
1'31"78
Men's Super-G Sitting  medailleflag Georg KREITER (GER) LW10-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Thomas NOLTE (GER) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Josh DUECK (CAN) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Dino SOKOLOVIC (CRO) LW12-2
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Christopher DEVLIN-YOUNG (USA) LW12-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Cyril MORE (FRA) LW12-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Yohann TABERLET (FRA) LW12-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Takeshi SUZUKI (JPN) LW12-2
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Akira TANIGUCHI (JPN) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Thomas JACOBSEN (NOR) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Kees-Jan VAN DER KLOOSTER (NED) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Jong Seork PARK (KOR) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Oldrich JELINEK (CZE) LW10-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Christoph KUNZ (SUI) LW10-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Franz HANFSTINGL (GER) LW12-1
DNS
Men's Super-G Sitting  medailleflag Dietmar DORN (AUT) LW11
DNS
Men's Super-G Sitting  medailleflag Reinhold SAMPL (AUT) LW11
DNS
Men's Super-G Standing  medailleflag Markus SALCHER (AUT) LW9-1
1'20"92
Men's Super-G Standing  medailleflag Matthias LANZINGER (AUT) LW4
1'21"33
Men's Super-G Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (RUS) LW6/8-2
1'22"30
Men's Super-G Standing  medailleflag Vincent GAUTHIER-MANUEL (FRA) LW6/8-2
1'22"59
Men's Super-G Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
1'24"11
Men's Super-G Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
1'24"66
Men's Super-G Standing  medailleflag Romain RIBOUD (FRA) LW9-2
1'25"03
Men's Super-G Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
1'25"50
Men's Super-G Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
1'25"54
Men's Super-G Standing  medailleflag Cedric AMAFROI-BROISAT (FRA) LW4
1'25"58
Men's Super-G Standing  medailleflag Alexander VETROV (RUS) LW5/7-3
1'26"36
Men's Super-G Standing  medailleflag Toshihiro ABE (JPN) LW6/8-1
1'27"82
Men's Super-G Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
1'27"83
Men's Super-G Standing  medailleflag Hansjoerg LANTSCHNER (ITA) LW9-2
1'28"68
Men's Super-G Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
1'28"86
Men's Super-G Standing  medailleflag Jochi ROETHLISBERGER (SUI) LW5/7-1
1'33"07
Men's Super-G Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Toby KANE (AUS) LW2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Thomas GROCHAR (AUT) LW2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Matt HALLAT (CAN) LW2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Braydon LUSCOMBE (CAN) LW2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Ralph GREEN (USA) LW2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Jonathan LUJAN (USA) LW3
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Alexander ALYABYEV (RUS) LW6/8-2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Hiraku MISAWA (JPN) LW2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Adam HALL (NZL) LW1
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Bart VERBRUGGEN (NED) LW9-1
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Andrzej SZCZESNY (POL) LW2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Christian LANTHALER (ITA) LW2
DNS
Men's Super-G Standing  medailleflag Masahiko TOKAI (JPN) LW3
DNS
Men's Super-G Standing  medailleflag Christophe BRODARD (SUI) LW6/8-1
DNS
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Martin MOTYKA (guide)
1'20"58
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Mark BATHUM (USA) B2 Cade YAMAMOTO (guide)
1'20"71
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Robin FEMY (guide)
1'20"77
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
1'22"27
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (RUS) B2 German AGRANOVSKII (guide)
1'26"00
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (RUS) B2 Evgeny GEROEV (guide)
1'26"66
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Michal BELADIC (SVK) B2 Filip MOTYKA (guide)
1'29"30
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Radomir DUDAS (SVK) B2 Michal CERVEN (guide)
1'31"51
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Gabriel Juan GORCE YEPES (ESP) B2 Josep Arnau FERRER VENTURA (guide)
DNF
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Alessandro DALDOSS (ITA) B2 Luca NEGRINI (guide)
DNF
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
DNF
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
DNF
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Marek KUBACKA (SVK) B1 Natalia KARPISOVA (guide)
DNF
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
DSQ
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Hugo THOMAS (SUI) B2 Luana BERGAMIN (guide)
DNS
Women's Downhill Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
1'35"55
Women's Downhill Sitting  medailleflag Alana NICHOLS (USA) LW11
1'35"69
Women's Downhill Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
1'36"94
Women's Downhill Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
1'39"71
Women's Downhill Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
DNF
Women's Downhill Sitting  medailleflag Anna TURNEY (GBR) LW12-1
DNF
Women's Downhill Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
1'30"72
Women's Downhill Standing  medailleflag Inga MEDVEDEVA (RUS) LW2
1'32"12
Women's Downhill Standing  medailleflag Allison JONES (USA) LW2
1'34"09
Women's Downhill Standing  medailleflag Solène JAMBAQUÉ (FRA) LW9-2
1'34"88
Women's Downhill Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (RUS) LW6/8-2
1'41"37
Women's Downhill Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
DNF
Women's Downhill Standing  medailleflag Melania CORRADINI (ITA) LW6/8-1
DNF
Women's Downhill Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
DNF
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
1'31"55
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Jade ETHERINGTON (GBR) B2 Caroline Powell (guide)
1'34"28
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Aleksandra FRANTCEVA (RUS) B2 Pavel Zabotin (guide)
1'35"78
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Andrew Bor (guide)
1'36"15
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
1'36"70
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Kelly GALLAGHER (GBR) B3 Charlotte Evans (guide)
1'37"36
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
2'51"66
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
2'55"91
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
2'59"33
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Alana NICHOLS (USA) LW11
3'00"24
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW11
3'01"72
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
3'04"90
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Yoshiko TANAKA (JPN) LW12-2
3'20"50
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Anna TURNEY (GBR) LW12-1
3'20"76
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Erna FRIDRIKSDOTTIR (ISL) LW12-1
3'31"19
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Victoria PENDERGAST (AUS) LW12-1
3'34"59
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Linnea OTTOSSON EIDE (SWE) LW12-1
4'05"29
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Kimberly JOINES (CAN) LW12-1
DNF
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
2'38"84
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
2'39"70
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Solène JAMBAQUÉ (FRA) LW9-2
2'46"81
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Allison JONES (USA) LW2
2'48"57
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
2'49"47
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Inga MEDVEDEVA (RUS) LW2
2'52"94
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Laura VALEANU (ROU) LW4
2'54"23
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
2'54"52
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
2'56"13
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Alexandra STARKER (CAN) LW6/8-2
2'57"53
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Ursula PUEYO MARIMON (ESP) LW2
2'59"21
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Katja SAARINEN (FIN) LW2
3'06"99
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Anastasia KHOROSHEVA (RUS) LW9-2
3'07"82
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Melanie SCHWARTZ (USA) LW2
3'13"06
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Line DAMGAARD (DEN) LW2
4'01"40
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Ilma KAZAZIC (BIH) LW3
DNF
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
DNF
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Stephanie JALLEN (USA) LW9-1
DNF
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (RUS) LW6/8-2
DNF
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Melania CORRADINI (ITA) LW6/8-1
DNF
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
2'48"63
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Aleksandra FRANTCEVA (RUS) B2 Pavel Zabotin (guide)
2'54"91
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Jessica GALLAGHER (AUS) B3 Christian Geiger (guide)
3'02"11
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Jae Rim YANG (KOR) B2 Ji Youl Lee (guide)
3'05"90
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Millie KNIGHT (GBR) B2 Rachael Ferrier (guide)
3'07"34
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Staci MANNELLA (USA) B3 Robert Umstead (guide)
3'10"77
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Andrew Bor (guide)
DNF
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Lindsey BALL (USA) B1 Diane Barras (guide)
DNF
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Kelly GALLAGHER (GBR) B3 Charlotte Evans (guide)
DNF
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Jade ETHERINGTON (GBR) B2 Caroline Powell (guide)
DNS
Women's Slalom Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
2'09"93
Women's Slalom Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
2'14"35
Women's Slalom Sitting  medailleflag Kimberly JOINES (CAN) LW12-1
2'15"16
Women's Slalom Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
2'18"45
Women's Slalom Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
2'24"55
Women's Slalom Sitting  medailleflag Anna TURNEY (GBR) LW12-1
2'28"33
Women's Slalom Sitting  medailleflag Yoshiko TANAKA (JPN) LW12-2
2'35"79
Women's Slalom Sitting  medailleflag Victoria PENDERGAST (AUS) LW12-1
2'43"35
Women's Slalom Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW11
2'53"01
Women's Slalom Sitting  medailleflag Erna FRIDRIKSDOTTIR (ISL) LW12-1
3'10"89
Women's Slalom Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
1'59"85
Women's Slalom Standing  medailleflag Inga MEDVEDEVA (RUS) LW2
2'06"79
Women's Slalom Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
2'06"91
Women's Slalom Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (RUS) LW6/8-2
2'09"30
Women's Slalom Standing  medailleflag Laura VALEANU (ROU) LW4
2'10"13
Women's Slalom Standing  medailleflag Alexandra STARKER (CAN) LW6/8-2
2'14"16
Women's Slalom Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
2'14"91
Women's Slalom Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
2'19"31
Women's Slalom Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
2'24"06
Women's Slalom Standing  medailleflag Melanie SCHWARTZ (USA) LW2
2'31"08
Women's Slalom Standing  medailleflag Anastasia KHOROSHEVA (RUS) LW9-2
2'41"21
Women's Slalom Standing  medailleflag Line DAMGAARD (DEN) LW2
2'53"90
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Aleksandra FRANTCEVA (RUS) B2 Pavel Zabotin (guide)
2'01"24
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Jade ETHERINGTON (GBR) B2 Caroline Powell (guide)
2'01"89
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
2'02"74
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
2'16"21
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Millie KNIGHT (GBR) B2 Rachael Ferrier (guide)
2'18"77
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Staci MANNELLA (USA) B3 Robert Umstead (guide)
2'21"05
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Jessica GALLAGHER (AUS) B3 Christian Geiger (guide)
2'42"55
Women's Super combined Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
2'33"30
Women's Super combined Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
2'38"96
Women's Super combined Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
DNF
Women's Super combined Sitting  medailleflag Anna TURNEY (GBR) LW12-1
DNF
Women's Super combined Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
DNS
Women's Super combined Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
2'18"39
Women's Super combined Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
2'22"74
Women's Super combined Standing  medailleflag Stephanie JALLEN (USA) LW9-1
2'23"13
Women's Super combined Standing  medailleflag Allison JONES (USA) LW2
2'29"50
Women's Super combined Standing  medailleflag Inga MEDVEDEVA (RUS) LW2
2'29"92
Women's Super combined Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
2'39"40
Women's Super combined Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
2'41"85
Women's Super combined Standing  medailleflag Alexandra STARKER (CAN) LW6/8-2
DNS
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Aleksandra FRANTCEVA (RUS) B2 Pavel Zabotin (guide)
2'27"75
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Jade ETHERINGTON (GBR) B2 Caroline Powell (guide)
2'28"38
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
2'42"09
Women's Super-G Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
1'29"11
Women's Super-G Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
1'31"20
Women's Super-G Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
1'32"09
Women's Super-G Sitting  medailleflag Anna TURNEY (GBR) LW12-1
1'35"27
Women's Super-G Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
DNF
Women's Super-G Sitting  medailleflag Alana NICHOLS (USA) LW11
DNF
Women's Super-G Sitting  medailleflag Stephani VICTOR (USA) LW12-2
DNF
Women's Super-G Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW11
DSQ
Women's Super-G Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
1'24"20
Women's Super-G Standing  medailleflag Solène JAMBAQUÉ (FRA) LW9-2
1'26"20
Women's Super-G Standing  medailleflag Stephanie JALLEN (USA) LW9-1
1'30"14
Women's Super-G Standing  medailleflag Allison JONES (USA) LW2
1'30"66
Women's Super-G Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (RUS) LW6/8-2
1'31"53
Women's Super-G Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
1'35"23
Women's Super-G Standing  medailleflag Alexandra STARKER (CAN) LW6/8-2
1'36"52
Women's Super-G Standing  medailleflag Melania CORRADINI (ITA) LW6/8-1
1'38"57
Women's Super-G Standing  medailleflag Melanie SCHWARTZ (USA) LW2
1'40"27
Women's Super-G Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
1'43"39
Women's Super-G Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
DNF
Women's Super-G Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
DNF
Women's Super-G Standing  medailleflag Ursula PUEYO MARIMON (ESP) LW2
DNF
Women's Super-G Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
DNF
Women's Super-G Standing  medailleflag Inga MEDVEDEVA (RUS) LW2
DSQ
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Kelly GALLAGHER (GBR) B3 Charlotte Evans (guide)
1'28"72
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Aleksandra FRANTCEVA (RUS) B2 Pavel Zabotin (guide)
1'28"94
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Jade ETHERINGTON (GBR) B2 Caroline Powell (guide)
1'29"76
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
1'32"04
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Andrew Bor (guide)
DNF
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
DSQ

Skiing cross country

Men's 1 km sprint Sitting  medailleflag Roman PETUSHKOV (RUS) LW12
Men's 1 km sprint Sitting  medailleflag Grigory MURYGIN (RUS) LW12
Men's 1 km sprint Sitting  medailleflag Maksym YAROVYI (UKR) LW10
Men's 1 km sprint Sitting  medailleflag Irek ZARIPOV (RUS) LW12
Men's 1 km sprint Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
Men's 1 km sprint Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
Men's 1 km sprint Standing  medailleflag Kirill MIKHAYLOV (RUS) LW4
Men's 1 km sprint Standing  medailleflag Rushan MINNEGULOV (RUS) LW8
Men's 1 km sprint Standing  medailleflag Vladislav LEKOMTCEV (RUS) LW6
Men's 1 km sprint Standing  medailleflag Aleksandr PRONKOV (RUS) LW5/7
Men's 1 km sprint Standing  medailleflag Sergey LAPKIN (RUS) LW4
Men's 1 km sprint Standing  medailleflag Vladimir KONONOV (RUS) LW5/7
Men's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Brian MCKEEVER (CAN) B3 Graham NISHIKAWA (guide)
Men's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Zebastian MODIN (SWE) B1 Albin ACKEROT (guide)
Men's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Oleg PONOMAREV (RUS) B3 Andrei ROMANOV (guide)
Men's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Vladimir UDALTCOV (RUS) B3 Ruslan BOGACHEV (guide)
Men's 10 km Sitting  medailleflag Roman KLEBL (RUS) LW11
30'52"0
Men's 10 km Sitting  medailleflag Maksym YAROVYI (UKR) LW10
31'06"5
Men's 10 km Sitting  medailleflag Grigory MURYGIN (RUS) LW12
31'18"2
Men's 10 km Sitting  medailleflag Roman PETUSHKOV (RUS) LW12
31'22"5
Men's 10 km Sitting  medailleflag Kozo KUBO (JPN) LW11
31'39"2
Men's 10 km Sitting  medailleflag Enzo MASIELLO (ITA) LW11
32'21"8
Men's 10 km Sitting  medailleflag Irek ZARIPOV (RUS) LW12
32'25"2
Men's 10 km Sitting  medailleflag Martin FLEIG (GER) LW11.5
32'34"6
Men's 10 km Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
32'56"1
Men's 10 km Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
33'02"0
Men's 10 km Sitting  medailleflag Dzmitry LOBAN (BLR) LW12
33'27"8
Men's 10 km Sitting  medailleflag Yauheni LUKYANENKA (BLR) LW12
33'34"8
Men's 10 km Sitting  medailleflag Romain ROSIQUE (FRA) LW11
33'51"7
Men's 10 km Sitting  medailleflag Aaron PIKE (USA) LW11.5
34'00"0
Men's 10 km Sitting  medailleflag Ivan GONCHAROV (RUS) LW11.5
34'14"7
Men's 10 km Sitting  medailleflag Sean HALSTED (USA) LW11.5
34'21"9
Men's 10 km Sitting  medailleflag Kamil ROSIEK (POL) LW12
34'36"9
Men's 10 km Sitting  medailleflag Vladimir GAJDICIAR (SVK) LW12
34'42"8
Men's 10 km Sitting  medailleflag Mykhaylo TKACHENKO (UKR) LW12
35'22"6
Men's 10 km Sitting  medailleflag Oleksandr KORNLLKO (UKR) LW12
35'23"5
Men's 10 km Sitting  medailleflag Fernando ROCHA (BRA) LW11.5
35'37"9
Men's 10 km Sitting  medailleflag Jeremy WAGNER (USA) LW11.5
35'40"5
Men's 10 km Sitting  medailleflag Travis DODSON (USA) LW12
35'49"6
Men's 10 km Sitting  medailleflag Yves BOURQUE (CAN) LW12
39'11"5
Men's 10 km Sitting  medailleflag Giordano TOMASONI (ITA) LW11.5
39'47"8
Men's 10 km Sitting  medailleflag Sebastien FORTIER (CAN) LW11.5
40'03"4
Men's 10 km Sitting  medailleflag Roland RUEPP (ITA) LW11.5
DNF
Men's 10 km Sitting  medailleflag Trygve Steinar LARSEN (NOR) LW12
DNS
Men's 10 km Standing  medailleflag Aleksandr PRONKOV (RUS) LW5/7
23'59"9
Men's 10 km Standing  medailleflag Vladimir KONONOV (RUS) LW5/7
24'00"7
Men's 10 km Standing  medailleflag Vladislav LEKOMTCEV (RUS) LW6
24'06"5
Men's 10 km Standing  medailleflag Rushan MINNEGULOV (RUS) LW8
24'17"5
Men's 10 km Standing  medailleflag Kirill MIKHAYLOV (RUS) LW4
24'29"6
Men's 10 km Standing  medailleflag Nils-Erik ULSET (NOR) LW3
24'37"0
Men's 10 km Standing  medailleflag Llkka TUOMISTO (FIN) LW8
24'55"7
Men's 10 km Standing  medailleflag Benjamin DAVIET (FRA) LW2
25'08"2
Men's 10 km Standing  medailleflag Sergey LAPKIN (RUS) LW4
25'13"5
Men's 10 km Standing  medailleflag Ihor REPTYUKH (UKR) LW8
25'14"6
Men's 10 km Standing  medailleflag Mark ARENDZ (CAN) LW6
25'16"4
Men's 10 km Standing  medailleflag Azat KARACHURIN (RUS) LW5/7
25'18"4
Men's 10 km Standing  medailleflag Michael KURZ (AUT) LW9
25'45"9
Men's 10 km Standing  medailleflag Aleksandr IAREMCHUK (RUS) LW6
25'46"3
Men's 10 km Standing  medailleflag Siarhei SILCHANKA (BLR) LW8
25'49"8
Men's 10 km Standing  medailleflag Grygorii VOVCHYNSKYI (UKR) LW8
26'02"1
Men's 10 km Standing  medailleflag Yoshihiro NITTA (JPN) LW8
26'13"8
Men's 10 km Standing  medailleflag Hakon OLSRUD (NOR) LW8
26'22"7
Men's 10 km Standing  medailleflag Vitalii SYTNYK (UKR) LW6
26'47"1
Men's 10 km Standing  medailleflag Witold SKUPIEN (POL) LW5/7
27'02"5
Men's 10 km Standing  medailleflag Tino UHLIG (GER) LW8
27'03"6
Men's 10 km Standing  medailleflag Keiichi SATO (JPN) LW8
27'20"2
Men's 10 km Standing  medailleflag Pablo Javier ROBLEDO (ARG) LW4
27'26"3
Men's 10 km Standing  medailleflag Dexin ZOU (CHN) LW6
27'51"4
Men's 10 km Standing  medailleflag Siarhei VAUCHUNOVICH (BLR) LW6
27'55"0
Men's 10 km Standing  medailleflag Vladyslav MAYSTRENKO (UKR) LW8
27'59"6
Men's 10 km Standing  medailleflag Lasse KANKKUNEN (FIN) LW4
28'09"8
Men's 10 km Standing  medailleflag Shishuai CHENG (CHN) LW6
29'36"5
Men's 10 km Standing  medailleflag Omar BERMEJO (USA) LW6
29'51"8
Men's 10 km Standing  medailleflag Juha HARKONEN (FIN) LW4
30'02"4
Men's 10 km Standing  medailleflag Ganbold BATMUNKH (MGL) LW6
30'26"7
Men's 10 km Standing  medailleflag John OMAN (USA) LW8
31'01"8
Men's 10 km Standing  medailleflag Keigo IWAMOTO (JPN) LW3
31'02"7
Men's 10 km Standing  medailleflag Jianhui LIU (CHN) LW8
31'04"9
Men's 10 km Standing  medailleflag Haitao DU (CHN) LW5/7
31'25"6
Men's 10 km Standing  medailleflag Louis FORTIN (CAN) LW6
32'58"8
Men's 10 km Standing  medailleflag Ye TIAN (CHN) LW8
32'59"3
Men's 10 km Standing  medailleflag Yer!An OMAROV (KAZ) LW2
33'25"5
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Brian MCKEEVER (CAN) B3 Graham NISHIKAWA (guide)
23'18"1
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Stanislav CHOKHLAEV (RUS) B1 Maksim PIROGOV (guide)
23'25"1
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Thomas CLARION (FRA) B1 Julien BOURLA (guide)
24'14"9
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Nikolay POLUKHIN (RUS) B2 Andrey TOKAREV (guide)
24'43"1
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Vasili SHAPTSIABOI (BLR) B2 Mikhail LEBEDZEU (guide)
24'52"8
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Zebastian MODIN (SWE) B1 Albin ACKEROT (guide)
25'16"5
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Jacob "Jake" ADICOFF (USA) B3 Reid PLETCHER (guide)
25'43"0
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Anatolii KOVALEVSKYI (UKR) B2 Oleksandr MUKSHYN (guide)
25'50"1
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Alexsander ARTEMOV (RUS) B1 Llya CHEREPANOV (guide)
26'15"0
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Laroslav RESHETYNSKIY (UKR) B3 Dmytro KHURTYK (guide)
26'15"3
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Iurii UTKIN (UKR) B3 Vitaliy KAZAKOV (guide)
26'45"8
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Oleg PONOMAREV (RUS) B3 Andrei ROMANOV (guide)
27'12"7
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Vladimir UDALTCOV (RUS) B3 Ruslan BOGACHEV (guide)
27'26"3
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Eirik BYE (NOR) B3 Kristian Myhre HELLERUD (guide)
28'15"1
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Kevin BURTON (USA) B2 Gregory RAWLINGS (guide)
28'25"8
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Rudolf KLEMETII (FIN) B2 Dmitriy KOLOMEYETS (guide)
30'15"8
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Kairat KANAFIN (KAZ) B2 Dmitriy KOLOMEYETS (guide)
30'35"3
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Bogue CHOI (KOR) B3 SEO Jeongryun (guide)
35'24"2
Men's 10 km Visual impaired  medailleflag Svetoslav GEORGIEV (BUL) B2 Ivan BIRNIKOV (guide)
36'58"3
Men's 15 km Sitting  medailleflag Roman PETUSHKOV (RUS) LW12
40'51"6
Men's 15 km Sitting  medailleflag Irek ZARIPOV (RUS) LW12
41'55"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Aleksandr DAVIDOVICH (RUS) LW12
42'08"6
Men's 15 km Sitting  medailleflag Maksym YAROVYI (UKR) LW10
42'08"8
Men's 15 km Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
42'53"8
Men's 15 km Sitting  medailleflag Roman KLEBL (RUS) LW11
43'06"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Enzo MASIELLO (ITA) LW11
43'59"5
Men's 15 km Sitting  medailleflag Yauheni LUKYANENKA (BLR) LW12
44'19"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Sean HALSTED (USA) LW11.5
44'57"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Mykhaylo TKACHENKO (UKR) LW12
44'58"8
Men's 15 km Sitting  medailleflag Kamil ROSIEK (POL) LW12
45'13"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Aaron PIKE (USA) LW11.5
45'20"6
Men's 15 km Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
45'22"4
Men's 15 km Sitting  medailleflag Kozo KUBO (JPN) LW11
46'03"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Fernando ROCHA (BRA) LW11.5
49'31"4
Men's 15 km Sitting  medailleflag Roland RUEPP (ITA) LW11.5
50'12"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Augusto Jose PEREZ (USA) LW12
51'24"2
Men's 15 km Sitting  medailleflag Sebastien FORTIER (CAN) LW11.5
51'43"3
Men's 15 km Sitting  medailleflag Bryan PRICE (USA) LW11.5
52'19"5
Men's 15 km Sitting  medailleflag Yves BOURQUE (CAN) LW12
55'25"4
Men's 15 km Sitting  medailleflag Giordano TOMASONI (ITA) LW11.5
56'50"8
Men's 20 km Standing  medailleflag Rushan MINNEGULOV (RUS) LW8
50'55"1
Men's 20 km Standing  medailleflag Llkka TUOMISTO (FIN) LW8
51'31"5
Men's 20 km Standing  medailleflag Vladislav LEKOMTCEV (RUS) LW6
51'44"6
Men's 20 km Standing  medailleflag Yoshihiro NITIA (JPN) LW8
54'10"2
Men's 20 km Standing  medailleflag Tino UHLIG (GER) LW8
55'30"8
Men's 20 km Standing  medailleflag Ihor REPTYUKH (UKR) LW8
56'05"5
Men's 20 km Standing  medailleflag Kirill MIKHAYLOV (RUS) LW4
56'31"6
Men's 20 km Standing  medailleflag Vladimir KONONOV (RUS) LW5/7
57'02"4
Men's 20 km Standing  medailleflag Vitalii SYTNYK (UKR) LW6
58'31"5
Men's 20 km Standing  medailleflag Michael KURZ (AUT) LW9
1h00'29"7
Men's 20 km Standing  medailleflag Siarhei VAUCHUNOVICH (BLR) LW6
1h00'50"6
Men's 20 km Standing  medailleflag Pablo Javier ROBLEDO (ARG) LW4
1h02'47"2
Men's 20 km Standing  medailleflag Alexandr KOLYADIN (KAZ) LW4
1h04'00"3
Men's 20 km Standing  medailleflag Ganbold BATMUNKH (MGL) LW6
1h04'01"5
Men's 20 km Standing  medailleflag Dexin ZOU (CHN) LW6
1h07'20"7
Men's 20 km Standing  medailleflag Jianhui LIU (CHN) LW8
1h09'39"1
Men's 20 km Standing  medailleflag Ye TIAN (CHN) LW8
1h10'36"5
Men's 20 km Standing  medailleflag John OMAN (USA) LW8
1h17'04"1
Men's 20 km Standing  medailleflag Shishuai CHENG (CHN) LW6
DNF
Men's 20 km Standing  medailleflag Haitao DU (CHN) LW5/7
DNF
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Brian MCKEEVER (CAN) B3 Graham NISHIKAWA (guide)
52:37.1
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Stanislav CHOKHLAEV (RUS) B1 Maksim PIROGOV (guide)
53:43.3
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Zebastian MODIN (SWE) B1 Albin ACKEROT (guide)
56:34.9
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Vasili SHAPTSIABOI (BLR) B2 Mikhail LEBEDZEU (guide)
DNF
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Alexsander ARTEMOV (RUS) B1 Llya CHEREPANOV (guide)
57:55.7
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Vladimir UDALTCOV (RUS) B3 Ruslan BOGACHEV (guide)
58:22.9
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Jacob "Jake" ADICOFF (USA) B3 Reid PLETCHER (guide)
58:37.4
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Iurii UTKIN (UKR) B3 Vitaliy KAZAKOV (guide)
59:06.1
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Eirik BYE (NOR) B3 Kristian Myhre HELLERUD (guide)
59:21.5
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Laroslav RESHETYNSKIY (UKR) B3 Dmytro KHURTYK (guide)
59:27.6
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Kevin BURTON (USA) B2 Gregory RAWLINGS (guide)
1:07:18.6
Men's 20 km Visual impaired  medailleflag Rudolf KLEMETTI (FIN) B2 Timo SALMINEN (guide)
1:10:32.5
Women's 1 km sprint Sitting  medailleflag Mariann MARTHINSEN (NOR) LW12
Women's 1 km sprint Sitting  medailleflag Tatyana MCFADDEN (USA) LW11
Women's 1 km sprint Sitting  medailleflag Marta ZAYNULLINA (RUS) LW12
Women's 1 km sprint Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
Women's 1 km sprint Sitting  medailleflag Natalia KOCHEROVA (RUS) LW12
Women's 1 km sprint Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
Women's 1 km sprint Standing  medailleflag Anna MILENINA (RUS) LW8
Women's 1 km sprint Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA (UKR) LW6
Women's 1 km sprint Standing  medailleflag Alena KAUFMAN (RUS) LW8
Women's 1 km sprint Standing  medailleflag Maija JARVELA (FIN) LW8
Women's 1 km sprint Standing  medailleflag Oleksandra KONONOVA (UKR) LW8
Women's 1 km sprint Standing  medailleflag Natalia BRATIUK (RUS) LW8
Women's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (RUS) B2 Alexey IVANOV (guide)
Women's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Elena REMIZOVA (RUS) B2 Natalia YAKIMOVA (guide)
Women's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Lada NESTERENKO (guide)
Women's 1 km sprint Visual impaired  medailleflag Luliia 8UDALEEVA (RUS) B2 Tatiana MALTSEVA (guide)
Women's 12 km Sitting  medailleflag Lyudmyla PAVLENKO (UKR) LW11
38'54"3
Women's 12 km Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
39'16"0
Women's 12 km Sitting  medailleflag Svetlana KONOVALOVA (RUS) LW12
39'49"8
Women's 12 km Sitting  medailleflag Mariann MARTHINSEN (NOR) LW12
40'00"8
Women's 12 km Sitting  medailleflag Tatyana MCFADDEN (USA) LW11
40'38"2
Women's 12 km Sitting  medailleflag Liudmila VAUCHOK (BLR) LW11
40'56"1
Women's 12 km Sitting  medailleflag Monica BASCIO (USA) LW11
41'56"2
Women's 12 km Sitting  medailleflag Anja WICKER (GER) LW10.5
42'23"0
Women's 12 km Sitting  medailleflag Natalia KOCHEROVA (RUS) LW12
42'24"6
Women's 12 km Sitting  medailleflag Francesca PORCELLATO (ITA) H3
42'51"4
Women's 12 km Sitting  medailleflag Valiantsina SHYTS (BLR) LW10.5
42'57"9
Women's 12 km Sitting  medailleflag Birgit SKARSTEIN (NOR) LW11
43'35"8
Women's 12 km Sitting  medailleflag Colette BOURGONJE (CAN) LW10
43'50"3
Women's 12 km Sitting  medailleflag Akzhana ABDIKARIMOVA (RUS) LW10.5
43'54"4
Women's 12 km Sitting  medailleflag Nadezda ANDREEVA (RUS) LW12
44'25"9
Women's 12 km Sitting  medailleflag Beth REQUIST (USA) LW11
46'29"1
Women's 15 km Standing  medailleflag Helene RIPA (SWE) KL3
49'49"2
Women's 15 km Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA (UKR) LW6
49'53"1
Women's 15 km Standing  medailleflag Anna MILENINA (RUS) LW8
51'27"3
Women's 15 km Standing  medailleflag Larysa VARONA (BLR) LW8
51'46"9
Women's 15 km Standing  medailleflag Alena KAUFMAN (RUS) LW8
52'09"4
Women's 15 km Standing  medailleflag Oleksandra KONONOVA (UKR) LW8
53'49"1
Women's 15 km Standing  medailleflag Marie KARLSEN (NOR) LW9
55'57"0
Women's 15 km Standing  medailleflag Yurika ABE (JPN) LW6
56'01"4
Women's 15 km Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
58'30"8
Women's 15 km Standing  medailleflag Brittany HUDAK (CAN) LW8
59'10"6
Women's 15 km Standing  medailleflag Lyudmyla PAVLENKO (UKR) LW11
1h07'30"1
Women's 15 km Standing  medailleflag Anne Karen OLSEN (NOR) LW6
DNF
Women's 15 km Visual impaired  medailleflag Elena REMIZOVA (RUS) B2 Natalia YAKIMOVA (guide)
49'10"2
Women's 15 km Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (RUS) B2 Alexey IVANOV (guide)
50'47"5
Women's 15 km Visual impaired  medailleflag Yadviha SKORABAHATAYA (BLR) B2 lryna NAFRANOVICH (guide)
55'46"5
Women's 15 km Visual impaired  medailleflag Margarita GORBOUNOVA (CAN) B3 Andrea BUNDON (guide)
1h04'43"9
Women's 5 km Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
16'08"6
Women's 5 km Sitting  medailleflag Lyudmyla PAVLENKO (UKR) LW11
16'27"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
17'04"8
Women's 5 km Sitting  medailleflag Marta ZAYNULLINA (RUS) LW12
17'21"6
Women's 5 km Sitting  medailleflag Svetlana KONOVALOVA (RUS) LW12
17'23"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Liudmila VAUCHOK (BLR) LW11
17'25"7
Women's 5 km Sitting  medailleflag Tatyana MCFADDEN (USA) LW11
17'27"8
Women's 5 km Sitting  medailleflag Maria IOVLEVA (RUS) LW12
17'36"8
Women's 5 km Sitting  medailleflag Anja WICKER (GER) LW10.5
17'39"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Francesca PORCELLATO (ITA) H3
17'48"2
Women's 5 km Sitting  medailleflag Valiantsina SHYTS (BLR) LW10.5
17'54"3
Women's 5 km Sitting  medailleflag Birgit SKARSTEIN (NOR) LW11
18'02"6
Women's 5 km Sitting  medailleflag Colette BOURGONJE (CAN) LW10
18'13"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Olena IURKOVSKA (UKR) LW12
18'23"8
Women's 5 km Sitting  medailleflag Mariann MARTHINSEN (NOR) LW12
18'39"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Monica BASCIO (USA) LW11
18'50"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Lidziya HRAFEYEVA (BLR) LW12
19'13"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Akzhana ABDIKARIMOVA (RUS) LW10.5
19'32"2
Women's 5 km Sitting  medailleflag Beth REQUIST (USA) LW11
20'17"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Vo-Ra-Mi SEO (KOR) LW10.5
22'09"2
Women's 5 km Sitting  medailleflag Mayuko ENO (JPN) LW11.5
23'33"6
Women's 5 km Sitting  medailleflag Sini PYY (FIN) LW11
23'35"1
Women's 5 km Sitting  medailleflag Zhanyl BALTABAYEVA (KAZ) LW12
26'11"5
Women's 5 km Standing  medailleflag Anna MILENINA (RUS) LW8
13'31"9
Women's 5 km Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA (UKR) LW6
13'44"4
Women's 5 km Standing  medailleflag Oleksandra KONONOVA (UKR) LW8
13'46"9
Women's 5 km Standing  medailleflag Alena KAUFMAN (RUS) LW8
13'51"0
Women's 5 km Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
14'02"9
Women's 5 km Standing  medailleflag Momoko DEKIJIMA (JPN) LW6
14'28"5
Women's 5 km Standing  medailleflag Natalia BRATIUK (RUS) LW8
14'33"6
Women's 5 km Standing  medailleflag Maija JARVELA (FIN) LW8
14'43"8
Women's 5 km Standing  medailleflag Yurika ABE (JPN) LW6
15'00"6
Women's 5 km Standing  medailleflag Shoko OTA (JPN) LW8
15'03"9
Women's 5 km Standing  medailleflag Iryna BUI (UKR) LW8
15'33"3
Women's 5 km Standing  medailleflag Brittany HUDAK (CAN) LW8
15'35"0
Women's 5 km Standing  medailleflag Anne Karen OLSEN (NOR) LW6
15'46"5
Women's 5 km Standing  medailleflag Larysa VARONA (BLR) LW8
16'02"4
Women's 5 km Standing  medailleflag Helene RIPA (SWE) KL3
16'24"5
Women's 5 km Standing  medailleflag Caroline BISSON (CAN) LW6
16'55"2
Women's 5 km Standing  medailleflag Marie KARLSEN (NOR) LW9
20'16"9
Women's 5 km Standing  medailleflag Yelena MAZURENKO (KAZ) LW6
28'57"4
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Elena REMIZOVA (RUS) B2 Natalia YAKIMOVA (guide)
13'23"8
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (RUS) B2 Alexey IVANOV (guide)
13'27"7
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Luliia BUDALEEVA (RUS) B2 Tatiana MALTSEVA (guide)
13'28"6
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Lada NESTERENKO (guide)
13'43"5
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Yadviha SKORABAHATAYA (BLR) B2 lryna NAFRANOVICH (guide)
14'39"6
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Vivian HOESCH (GER) B1 Norman SCHLEE (guide)
14'57"3
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Robbi WELDON (CAN) B2 Phil WOOD (guide)
15'23"5
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Margarita GORB0UNOVA (CAN) B3
15'42"2
Women's 5 km Visual impaired  medailleflag Olga PRYLUTSKA (UKR) B3
16'22"5
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Russian Federation
27'35"6
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Sweden
27'44"3
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Norway
27'53"6
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Ukraine
28'09"1
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Germany
28'22"8
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag United States of America
29'06"7
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Japan
29'25"6
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Belarus
29'27"9
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Republic of Korea
37'21"3
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Canada
DNF
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Russian Federation
24'22"8
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Ukraine
25'17"9
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag France
25'30"3
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Canada
25'51"9
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Belarus
26'04"2
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Poland
28'01"6
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag People's Republic of China
29'25"8
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Finland
29'55"1
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag United States of America
29'58"3
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Kazakhstan
32'48"8

Snowboard

Men's Cross Standing  medailleflag Evan STRONG (USA) PSL
1'43"61
Men's Cross Standing  medailleflag Michael SHEA (USA) PSL
1'44"18
Men's Cross Standing  medailleflag Keith GABEL (USA) PSL
1'47"10
Men's Cross Standing  medailleflag Carl MURPHY (NZL) PSL
1'49"10
Men's Cross Standing  medailleflag Tomas VAVERKA (CZE) PSL
1'50"15
Men's Cross Standing  medailleflag Denis COLLE (BEL) PSL
1'50"32
Men's Cross Standing  medailleflag John LESLIE (CAN) PSL
1'51"88
Men's Cross Standing  medailleflag Tyler BURDICK (USA) PSL
1'52"49
Men's Cross Standing  medailleflag Carlos Javier CODINA THOMATIS (ARG) PSL
1'53"56
Men's Cross Standing  medailleflag Ben TUDHOPE (AUS) PSL
1'56"84
Men's Cross Standing  medailleflag Matti SUUR-HAMARI (FIN) PSL
1'59"56
Men's Cross Standing  medailleflag Tyler MOSHER (CAN) PSL
1'59"80
Men's Cross Standing  medailleflag Chris VOS (NED) PSL
2'00"72
Men's Cross Standing  medailleflag Merijn KOEK (NED) PSL
2'01"41
Men's Cross Standing  medailleflag Wojciech TARABA (POL) PSL
2'02"17
Men's Cross Standing  medailleflag Patrice BARATTERO (FRA) PSL
2'04"60
Men's Cross Standing  medailleflag Urko EGEA ZABALZA (ESP) PSL
2'06"49
Men's Cross Standing  medailleflag Daniel MONZO (USA) PSL
2'07"52
Men's Cross Standing  medailleflag Marek HLAVINA (SVK) PSL
2'07"93
Men's Cross Standing  medailleflag Trent MILTON (AUS) PSL
2'07"95
Men's Cross Standing  medailleflag Ian LOCKEY (CAN) PSL
2'10"26
Men's Cross Standing  medailleflag Stefan LOSLER (GER) PSL
2'22"72
Men's Cross Standing  medailleflag Giuseppe COMUNALE (ITA) PSL
2'23"21
Men's Cross Standing  medailleflag Ivan OSHAROV (UKR) PSL
2'23"22
Men's Cross Standing  medailleflag Fabio PISCITELLO (ITA) PSL
2'26"18
Men's Cross Standing  medailleflag Luca RIGHETTI (ITA) PSL
2'29"84
Men's Cross Standing  medailleflag Aleksandr ILINOV (RUS) PSL
2'30"52
Men's Cross Standing  medailleflag Andre PEREIRA (BRA) PSL
2'42"07
Men's Cross Standing  medailleflag Igor IVANOV (RUS) PSL
2'43"48
Men's Cross Standing  medailleflag Aitor PUERTAS MARIN (ESP) PSL
2'47"04
Men's Cross Standing  medailleflag Kirill FINKELMAN (RUS) PSL
2'48"51
Men's Cross Standing  medailleflag Yevgeniy SLEPOV (UZB) PSL
3'02"13
Men's Cross Standing  medailleflag Georg SCHWAB (AUT) PSL
3'10"57
Women's Cross Standing  medailleflag Bibian MENTEL-SPEE (NED) PSL
1'57"43
Women's Cross Standing  medailleflag Cecile HERNANDEZ EP CERVELLON (FRA) PSL
2'07"31
Women's Cross Standing  medailleflag Amy PURDY (USA) PSL
2'14"29
Women's Cross Standing  medailleflag Cristina ALBERT (USA) PSL
2'35"26
Women's Cross Standing  medailleflag Heidi Jo DUCE (USA) PSL
2'37"43
Women's Cross Standing  medailleflag Astrid FINA PAREDES (ESP) PSL
2'48"82
Women's Cross Standing  medailleflag Lisa BUNSCHOTEN (NED) PSL
2'55"84
Women's Cross Standing  medailleflag Nicole ROUNDY (USA) PSL
2'59"57
Women's Cross Standing  medailleflag Michelle SALT (CAN) PSL
3'23"28
Women's Cross Standing  medailleflag Megan HARMON (USA) PSL
3'31"09
Women's Cross Standing  medailleflag Veronica Yoko PLEBANI (ITA) PSL
3'42"34
Women's Cross Standing  medailleflag Joany BADENHORST (AUS) PSL
DSN

Wheelchair Curling

Men's    Teammedailleflag Canada
Men's    Teammedailleflag Russian Federation
Men's    Teammedailleflag Great Britain
Men's    Teammedailleflag People's Republic of China